Jak jsme byli skoro všichni na vodě na Ploučnici 29. – 31. 5.

 Kmeňáci se už před časem domluvili, že by bylo pěkné sjet si zase po delší době naší oblíbenou řeku Ploučnici a mě bylo jasné, že 16 dní před plánovaným narozením Elišky už to nedám. Akce Ploučnice má proběhnout od pátku 29.5. do neděle 31.5.2009. Ještě minulý víkend bylo azuro a vysoké teploty, na vodu naprosto ideální. Ale čím víc se přibližoval termín vody, tím také přibývaly předpovědi počasí o přívalových deštích a ochlazení z 30 stupňů na 9…

 Ale voda byla domluvená a dokonce jsme na schůzce vymysleli poněkud zvláštní zapis z akce Ploučnice – esemeskový. Tak schválně ja nám to půjde a jak budou účastníci nám nezúčastněným psát. Já jim hlavně přeji, aby bylo alespoň trochu hezky a voda nebyla ze všech stran, hlavně ta zhora.

A máme tu pátek. Počasí ráno v 7 krása, sluníčko, ráno v 8 déšť, který s přestávakami trvá celý den a zataženo.

První sms dorazila: Od Zuzky pátek 18:06 hod: Ahoj tak prave vyrazime z H. Pocernic a mirime na sraz s Hajou. Stale prsi a Misa, Povi a Jirka nemaji pristrech. Tak zatim.

Takže vyrazili a to v pěti lidech: Zuzka, Hája, Míša, Povi a Jirka a jeden pes: Gerry.

Druhá sms: Od Zuzky pátek 20:08 hod: Zastavka na „motorkarsky“ pumpe. Stale prsi. Domluvena dalsi zastavka Noviny pod Ralskem.

A jasně jednou dvěma auty.

Třetí sms: Od Zuzky pátek 20:23 hod: Gedo napis si: projizdime Hradcanama a prestalo prset 🙂

Bezva třeba budou mít přeci jenom trochu hezky.

Čtvrtá sms: Od Zuzky pátek 21:48 hod: Tak jsme prave nechali Misovo auto u Brennenskeho mlyna a vracime se k Prurve kterou jsme obhlidli a chceme zde prespat v nasem busiku pro neutulnost blizkeho okoli. Stale neprsi. Prave jsme minuli asi patou bouracku. Uz se setmelo.

To jsem zvedava ja se do busiku vejdou 😉

Pátá sms: Od Zuzky pátek 23:28 hod: Po cca hodinovem ulehani v peti do auta (+pes+kajak), ktere nam pripomnelo skladani do Hynkovy maringotky narizujeme budika na 7:45 a usiname. STALE NEPRSI 🙂 Dobrou.

Vešli se, přejeme jim také dobrou noc 🙂 a jdeme taky spát.

Sobota právě teď!!:

Šestá sms: Od Zuzky sobota 10:00 hod: Rano bohuzel zase zacalo prset a prsi skoro bez prestavky do ted kdy jsme v plavkach a gore-texu pripraveni vyrazit. Ales s Pipem vymekli – suchari. A pritom se tu behem naseho baleni vyrojilo mraky vodaku, takze pod previsem bude dost natresk. TAK VYRAZIME, AHOJ!

Sedmá sms: Od Povi sobota 12:13 hod: Tak jsme v Mimoni a Haja schani kalhoty. Jede to moc hezky, zatim zadne kolize, prurva uplne super, bohuzel stale prsi.

Uf, tak Géďa a Mára dorazili právě domů z celodenního pobíhání po Hrnčířských trzích v Kostelci, kde jsme potkali například Marču s Kubíkem, Monču od Páťi a Majdy miminko, které Hudlických zrovna hlídali. Pozdravy posíláme všem. Odpolední procházka byla po Prague food festivalu, kde jsme nachvíli okusili pocit plavby na vodě jako naši hrdinové, ale teda loď to byla motorová a plavila se po Vltavě a my se jenom vezli. A zajímalo by mě, jestli Hája kalhoty sehnal a jestli je potřeboval proto, že žádné nemá, nebo proto že je taková zima? Ale máme tu další čerstvé a velmi zajímavé novinky z Ploučnice 🙂

Osmá sms: Od Zuzky sobota 17:00 hod: Tak prave stojíme a mokneme a Haja hleda previs. O nekolik hodin drive jsme s Hajou zvolili spatne rameno reky a ocitli se v absolutni dzungli, ke slovu prisla pila i pochod s lodi po lese.

No to si asi mákli přenášet Pálavu lesem, ale jasný, Zuzka s Hájou mají novou loď a to se musí pokřtít všemi možnými způsoby 😉

Devátá sms: Od Zuzky sobota 19:50 hod: No jeste chvilku pred tim, nez jsme tu zastavili, tak Povi s Jirkou neodolali a pod jednema vrbickama se vyklopili. Zatacky na Ploucnici jsou tak ostre, ze je projizdime smykem. SLAVA!!! previs nalezen.

ploucnice

Mno, taková koupel musela stát za to, doufám, že už se všichni zaslouženě hřejí v suchu pod převisem u ohýnku a je jim moc dobře. Třeba se počasí ustrne a zítra zasvítí i sluníčku, no uvidíme ráno.  

Desátá sms reaguje na Gédi pozdrav k Ohýnku: Od Zuzky sobota 21:56 hod: Ano sedime u ohynku a po narocnem dni plnem vrbicek a prelezani padlych kmenu jsme docela mrtvi, jdeme spat dobrou…

Jedenáctá sms: Od Zuzky sobota 22:00: PS a uz zase NEPRSI, asi se na noc vyjasnuje. Dochazi mi baterka

Nóó popravdě…pohled na předpověď pro Liberecko: vlkost 98% 8:00 – 11:00 déšť, 11:00 – 13:00 déšť…..atd.

Dvanáctá sms: Od Zuzky neděle 10:53: Po prijemne noci pod previsem vyrazime dal. Pocasi dale nepriznive.

Uff dorazili jsme dom a doplňujeme poslední zprávy …

Třináctá sms: Od Zuzky neděle 16:25: Nasledoval krasny usek, kdy reka meandruje po loukach. Jeli jsme kolem Osmakacsky louky kde uz neni ta plazicka i kolem nasi stary ktera je zarostla.

Čtrnáctá sms: Od Háji neděle 16:48: Navic se umoudrilo pocasi – neprselo a dokonce asi dvakrat na vterinku vykouklo slunicko. vychutnavali jsme jizdu a diky absenci vrbicek a jinych prekazek jsme pozorovali okoli, kachny, dravce jak pleni strakam hnizdo a v jedne zatocine byla labut.

Patnáctá sms: Od Háji neděle 18:09: V posledním useku cesty vrbicky zhoustly natolik, ze jen podle mizejiciho proudu v rosti se dalo poznat kudy dal. Konec plavby byl korunovan nadhernym jezikem. Pak nasledovalo  rychle baleni a cesta domu se zastavkou na obedoveceri a pak hura domu…

No a my bychom si dovolili zakončit tento zápisek poděkováním za super spolupráci a zápiskem Míšovým na konci diskuze o této akci:

Zdar saláti.

Tak jsme to přežili a bylo to super!