Podzimní výprava 24. – 29. 10. k Pulcovi na chatu

podzimkynadpis

Pátek: Den objevení kočky

Cesta byla náročná, protože autobus byl plný, a tak jsme museli celou cestu stát. Z Dubé jsme pak ještě museli dojít na chatu pěšky. Bylo to asi „4″ kilometry. Večer dorazili i ostatní, kteří jeli auty. Bylo nás moc: Viki, Julča, Noemi, Káťa, Zdenda, Tkáňa, Křéma, Géďa, Móňa, Kubajs, Pulec, Mára, Kvík, Hája, Michal, Martin, Tomík, Jirka, Hájovna, Aleš, Míša, Pípáček,. Večer jsme hráli parlament a mrkacího vraha. Tkanička nám pak ještě přečetla pohádku na dobrou noc.  

 podzimky2008_1

Sobota: Den vycházejícího kotoučku

            Křéma s Márou vstávali děsně brzo a jeli se podívat na východ slunce, bohužel byla mlha. Po snídani jsme se vydali na výlet. Pulcův zmizík nechal zmizet psa, který s námi šel, a tak se kluci vydali hledat. Během toho ostatní hráli zahřívací hry jako je triangl či škatulata a přáli Márovi a Křémovi k narozeninám. Bez psa jsme se vydali dál. Vyhlídka byla moc krásná, jen jsme kvůli mlze nic neviděli. Měli jsme hlad, a tak jsme se Káti pořád ptali, kdy už bude oběd. Naším cílem byly dva ohromné převisy. Našli jsme tak kešku. Vraceli jsme se domů, kam se naštěstí vrátil i ztracený pes. Před večeří jsme hráli Jungle speed. Padla tma, a tak jsme se šli ven hrát schovku. Nikdo se neschoval tak dokonale, aby nebyl objeven a navíc jsme našli Vesmírný automat, ze kterého jsme získali speciální jehly a šídla na dračí kůži. Hrálo se ještě na kytaru a pak jsme šli spát.

podzimky2008_2

 

Neděle: Den her

            Ke snídani jsme měli štrůdl, který pekla Móňa. Pršelo, a tak jsme poznávali dům. Každý vymyslel dvě otázky na to, co kde je a ostatní pak hádali, v které místnosti jsou. Ještě že mají u Pulce tak velkou půdu a garáž… Přestalo mžít a my jsme vyrazili hrát lakros a míčbí. A už byl oběd. Rozdělili jsme se na ty, kteří hráli Carrcasonne a Jungle speed. Přerovnali jsme dřevo a vymýšleli jsme komiksové bubliny k obrázkům. Bylo to přinejmenším inspirující. Na večer jsme se ještě proměnili v prospektory a snažili se vytěžit co nejvíc surovin. Po večeři jsme šli ven a hráli na upíra, který chodí se svíčkou a snaží se vás zabít. Také jsme zopakovali úspěšnou schovku. V noci kluci vymýšleli Kátě přezdívku, ale nic nevymysleli, naštěstí…

podzimky2008_4 podzimky2008_6podzimky2008_5

 

Pondělí: Cesta tam a zase zpátky

            Vypravili jsme se na kouzelnický jarmark. Šli jsme krásným, jakoby pohádkovým údolím. Jmenovalo se Čertovo. Dorazili jsme na Chudý hrádek, zříceninu nad údolím, kde jsme našli další keš. Začalo krápat, ale to nás neodradilo od hraní her. Najednou jsme se ocitli na jarmarku. Od babky(dědka) kořenářky jsme za šišky dostali jednu zlatku, za tu jsme si koupili magickou kuličku. Tu jsme vyměnily za oříšek u strašně ukecané babky. Za oříšek jsme dostali ovoce a to po nás chtěla žebračka, měla u sebe jen párátko. Párátko jsme vyměnili za démonickou figurku a tu u šamana za nit. Pak už opravdu pršelo a tak jsme vyrazili na autobus. Měli jsme všechno, co jsme potřebovali k ušití pytlíčků, proto jsme se do nich taky hned pustili. Po večeři se v chatě rozmnožila různá exotické a kouzelná zvířata. Nejprve to byli salamandři. Ti si rádi schovávají do svých hnízd různé věci. Dají se hledat jen po tmě, protože to potom jejich hnízda svítí. A potom přišli na řadu sardele. Když jsme se vydováděli zahráli jsme si všichni dohromady Aktivity. Někdo pak už šel spát, Kvík a Povi hrály na kytary, kluci hráli hazardní hry..

podzimky2008_3 

 Úterý: Ve znamení úklidu

            Balili jsme, uklízeli, a holky hráli karty. A pak už nás Háje vezl na autobus. Z Florence nás pak Viky s Julčou odvedly do klubovny. V klubovně na nás už čekali ti, co jeli autem. Kubajs vařil večeři a my jsme hráli mafii a jiné hry. Abychom měli něco na zákusek, museli jsme si ho vyhrát. Hráli jsme indiánský poker o lentilky, červené byly nejžádanější.

 

Středa: Den deštivý

            Ráno jsme se vzbudili. Po snídani se k nám ještě připojila Ráma. Zjistili jsme, že prší, a tak jsme zůstali v klubovně hrát hry. Naučili jsme se taky nožem ořezat pastelku a ukrojit rovný krajíc chleba. Když už byl chleby nakrájený, nevyhodili jsme ho, ale šli jsme s ním nakrmit racky a labutě. Potom už jsme si jen hráli a uklízeli klubovnu.

 

Zapsala Pípáček a děti

.

a nakonec malej kvíz… poznejte, čí jsou nožky na fotografii a napište své tipy do komentářů! :o)   Mára

podzimky_2008_boty