Tábor 2018

Základní údaje

Termín:                               2. 7. – 22. 7. 2018 (21 dní)

Místo:                                Vápno u Mnichova Hradiště

Cena:                                 4 200 Kč (300 Kč sleva pro členy oddílu, 300 Kč sleva pro sourozence)

Možnost přihlášení:         do konce května

Kapacita:                            35 dětí

 

O táboře

Tábor je umístěn uprostřed rozlehlých lesů v údolí říčky Zábrdky nedaleko obce Vápno. Děti spí ve stylových stanech týpí, po cca 5, odděleně dle pohlaví a věku. Chod tábora zajišťuje tým zkušených vedoucích a instruktorů, kteří pracují jako dobrovolníci. Na provozu tábora, především vaření, přípravě dřeva, hlídkách a udržování pořádku, se podílejí i děti dle svých schopností. Celý táborový den skládá z pečlivě připraveného programu, který obsahuje motivační bloky, rukodělné výroby, dovednostní, pohybové i vzdělávací hry. Program je zaměřen především na rozvoj týmové spolupráce, odpovědnosti, samostatnosti, sebepoznávání, osvojení si tábornických dovedností a poznávání přírody.

Děti spí na postelích z vrbových proutků cca 20 cm nad zemí. Na posteli leží igelit, karimatka a na ní deka, kvůli pohodlnému ležení a zajištění tepelného komfortu. Většinu věcí mají děti uloženou v bedýnce, kterou si vyrobí před táborem. Dalším úložným prostorem jsou látkové pytlíčky na drobnosti, které jsou pověšené po obvodu týpí (ne velké pytle na prádlo, ty jsou příliš těžké). Z hygienických důvodů není dovoleno přechovávat v týpí potraviny.

Jídlo je zajištěno 5x denně – 2 teplá jídla, snídaně a svačiny. Celý den je dětem k dispozici čaj, šťáva a voda. Mytí probíhá pravidelně v teplé vodě. Dle počasí je možnost koupání v potoce, který protéká naším táborem. Řídíme se zimním časem. Táboříme v přírodě, a proto nám tam nevede elektrický proud a není tam ani mobilní signál. Za telefony a ostatní cennosti neručíme. Součástí programu je návštěvní den, kdy mají rodiče možnost navštívit své děti, poznat život v našem indiánském ležení a zažít nezapomenutelné hry.

Vzhledem k nárokům na určitou samostatnost a zdatnost je tábor vhodný pro děti, které již absolvovaly 1. třídu základní školy. Pro všechny děti, účastnící se tábora, je povinná účast alespoň na dvou oddílových akcích (z toho jedna vícedenní výprava) před odjezdem na tábor, z důvodu poznání se v kolektivu.


Důležité termíny

3.4 informační schůzku k táboru pro rodiče 18:00-19:00 v klubovně

31.5 poslední termín pro podání závazné přihlášky k táboru a bezhotovostní platby

26.6. poslední možný termín platby v hotovosti a možnost donést do klubovny bedýnky a postele

31.6. – 2. 7. představebka (nejstarší děti, s kterými se domluvíme)

2.7. – 22. 7. tábor

14.7. návštěvní den s možností přespání ve vlastním stanu

 

Vedoucí

Hlavní vedoucí:                Jan Dolejš, 608 343 210, jan.dolejs@atlas.cz,

Kateřina Roháčková

Hospodář:                         Zdeněk Boháč

Zdravotník:                      Kateřina Trýbová, Kateřina Roháčková

Ostatní vedoucí a instruktoři:

Eliška Kuthanová, Noemi Vaculínová, Tereza Boháčová, Přemek Maxa, Stanislav Egyed, Ruben Tongiany

 

Všichni vedoucí a instruktoři jsou dobrovolníci pracující bez nároku na odměnu. Všichni vedoucí a instruktoři mají minimální (plnou) kvalifikaci skupiny Čtrnáctka, jsou držiteli zdravotního průkazu pracovníka v potravinářství, potvrzení o způsobilosti pro práci s dětmi a mají dlouholetou praxi na našich táborech. Hlavní vedoucí jsou absolventy kurzu s akreditací MŠMT pro hlavního vedoucího. Zdravotníci mají kurz první pomoci Zdrsem.

 

Kontakt během tábora

Pohledy a dopisy jsou příjemným zpestřením, které ocení každé dítě. Adresa na tábor je následující:

Jméno dítěte – LT Skarabeus ČTRNÁCTKA

Pošta Mnichovo Hradiště

Poste restante

29501 Mnichovo Hradiště

Poštu posílejte jedině pomocí služby Obyčejná zásilka, jinak ji není možné vyzvednout. Balíky prosím neposílejte. V případě nutnosti jeho zaslání, adresujte balík hospodáři tábora a kontaktujte nás.

Pokud budete chtít kontaktovat v průběhu tábora vedoucí, pište SMS na číslo 608 343 210, pokusíme se reagovat co nejdříve.

 

Vybavení na tábor

– Sololitová bedýnka, ve které mají po celý tábor v týpí uskladněné osobní věci

– Postel z vrbových proutků, na které děti spí

– Batoh přizpůsobený velikosti dítěte a spacáku (půjdeme na výlet s přespáním mimo tábor)

– Oblečení pro celotáborovou hru – kluci džíny a košili, holky dlouhé sukně a košile (styl divoký západ)

– Ostatní běžné věci dle Seznamu věcí na tábor – jedná se o doporučené minimum

Bedýnku převažte pevným provázkem a viditelně označte jménem dítěte. Postel taktéž převažte provázkem a označte jménem dítěte. Nikdy nebalte a nesvazujte postel a bedýnku dohromady! Igelitem je možné obalit bedýnku nebo postel. Nedávejte dětem kufr či tašku přes rameno.

Je bezpodmínečně nutné, aby si věci balili děti sami, s případnou pomocí rodičů. Jinak neví, co mají s sebou zabaleno a za celý tábor to z bedýnky nevyndají.

 

Dokumenty k odevzdání

– Přihláška (nutno odevzdat do konce května)

– Bezinfekčnost (nutný podpis zákonného zástupce s datem odjezdu na tábor)

– Potvrzení od ošetřujícího praktického lékaře (nesmí být starší 1 rok – stačí z letošní školy v přírodě)

– Originál kartičky pojištěnce

Všechny dokumenty kromě přihlášky přebereme v den odjezdu. Pokud dítě pravidelně bere nějaké léky, je to nutné napsat do přihlášky. Při odjezdu odevzdejte zdravotníkovi veškeré léky. Prosím nepodceňujte jakákoli zdravotní omezení dítěte.

 

Podrobnosti k odjezdu a příjezdu

Bedýnky a postele doneste do naší klubovny v úterý 26.6 mezi 17:00 a 19:00, případně jindy dle domluvy.

Odjezd: sraz je na Hlavním nádraží pod odjezdovou cedulí 2.7. v 8:40. S sebou potřebujete bezinfekčnost, posudek od lékaře, kartičku pojištěnce, nadepsané léky a dítě s batohem. První společné jídlo bude večeře, proto zabalte na cestu oběd a svačinku. Děti čeká dvouhodinová cesta vlakem a autobusem a jeden kilometr pěšky.

Návrat: 22.7. v 18:38 Hl. nádraží. Pak se půjde do klubovny (cca 19:15), kde se rozdají bedýnky, postele, papíry a ztracené věci.

Představebka (BB, Hulk): Sraz je 29.6. v klubovně, čas později upřesníme. S sebou obvyklé věci, dobré je mít v batohu zabaleny ty, které budou děti potřebovat během představebky. Jíst budeme společně od páteční večeře. Bedýnku a postel je možné si přinést až v pátek. Prosím o potvrzení, pokud se tyto děti budou představebky účastnit.

 

Podrobnosti o ceně a platbě tábora

Cena tábora je pro oddílové děti (tzn. ti co mají zaplacené členské příspěvky) 3900 Kč. Pro ostatní je cena 4200 Kč. Pro sourozence platí sleva 300 Kč/dítě. V ceně je zahrnuta doprava dětí a materiálu na tábor a zpět, ubytování, strava 5x denně, pitný režim, lékárna, materiál, úrazové pojištění, odměny pro děti a táborové triko.

Platbu je nutné uskutečnit do konce května (poté již nemáme možnost z účtu peníze vybrat) na transparentní účet Čtrnáctky – 2600373440/2010 Fio banka. Můžete zkontrolovat příchozí platbu na https://www.fio.cz/scgi-bin/hermes/dz-transparent.cgi?ID_ucet=2600373440. Jako variabilní symbol je třeba uvést symbol, který bude poslán emailem v průběhu jara. Dále je možnost platit hotově na jakékoli schůzce, nejpozději pak 26. 6. Cena musí být zaplacena včas, abychom mohli zajistit nákup materiálu a potravin.

Pokud máte možnost dostat finanční příspěvek od zaměstnavatele, popřípadě pojišťovny, zjistěte si, jaké dokumenty budou potřeba k vyplnění, jaké náležitosti má mít faktura, nebo jakým způsobem můžete příspěvek dostat.

Vedoucí a instruktoři působí jako dobrovolníci a nejsou za své funkce placeni.

 

Návštěvní den

V sobotu 14. 7. 2018 zveme všechny rodiče a další rodinné příslušníky na návštěvní den do našeho tábora. Program je dopoledne invpiduální s vašimi dětmi, odpoledne je přichystán zábavný program pro rodiče i děti. Kdo má zájem o hlubší prožitek našeho tábora, může přespat v táboře do dalšího dne ve vlastním stanu. Na programu je společný večer u ohně s kytarou. V rámci návštěvního dne je připraven oběd a případná večeře i pro rodiče.

Popis cesty: Auto zaparkujte v obci Vápno v bodech č. 1, 2 či na jiném dle vaší kreativity viz mapa č. 1 a dále se vydejte dle mapy č. 2.:

    

Mapa č. 1                                          Mapa č. 2

PS: Vezměte si s sebou pevné boty, bývá bláto.

V případě jakýchkoli nejasností či chcete-li přihlásit dítě na tábor se obraťte na mne na email jan.dolejs@atlas.cz nebo osobně v naší klubovně v době schůzek (Novomlýnská 3, P1, út 16:30-19:00). Veškeré návody na výrobu táborového vybavení a dokumenty naleznete na  Skarabíckém webu v záložce Ke stažení.

Velmi se na Vás za vedoucí těší Honza.