Výroční výprava oddílu Skarabeus 19. 4.

 Tak se nám sešel rok s rokem a nadešel den naší jarní výroční výpravy, tentokrát 19. duben. Ráno vypadalo poněkud uplakaně, tak jsme byli zvědaví, kdo všechno dorazí. Nakonec se nás na nádraží sešlo osmnáct, což považuji vzhledem k nepřízni počasí za skvělý počet účastníků této vypečené akce. A kdo dorazil, nakonec uvidíte na fotografiích. Někteří se i omluvili, například Majda, které se v týdnu narodil Matěj a tímto jí blahopřejeme 🙂 a na příště se těšíme na Majdu i s ratolestmi. Někteří zaspali, ale budiž odpuštěno, ty dorazili večer. Ale nepředbíhejme.

Vyrazili jsme tedy ve složení: Hája, Zuzka, Géďa, Káťa, Zdenda, Martin, Křéma, Honza, Zuzka Š., Jiřka, Věrka, Jiříček, Hájovna, Kačka, Baskoš, Jojík, Verča a Vítek z Hlavního nádraží do Lochovic. Na Smícháči přistoupil Nesysel s Eliškou a v Zadní Třebáni Marča, Kubík, Jáchym a Honzík. V Lochovicích na nás ještě čekala Móňa a v počtu 25 človíků jsme se vydali na Plešivec.

Pršelo, pršelo celou cestu, po rovince, po poli i lesem do kopce. Neustále. No počasí nás zkrátka potrápilo, ale všichni vytrvali. I ti nejmladší šlapali deštěm úplně v pohodě.

Došli jsme nahoru, na naše oblíbené plošinky. Skvělé, našli jsme přístřešek a téměř všichni jsme se vešli dovnitř a dali si obídek. Pak následovalo vykopání listiny a podpisy všech přítomných na listinu při svíčce. Škoda, letos nepřibyl žádný nový člen, ale všichni věříme, že příští rok to bude lepší. No a nová generace už skoro dorůstá 😉

Na hraní venku to moc nebylo, tak jsme listinu zase uschovali a vydali se k altánku a pak dolů do Jinců na cestu zpátky. Mlha ani déšť moc neustoupili a cestou do kopce nás míjeli úžasně zabahnění černoši na horských kolech, co tu měli závod, no moc sem jim nezáviděla. (viz foto ze serveru bajk.cz ze sobotního závodu)

Do Jinců jsme dorazili akorát tak na sváču a pak už nám jel vlak do Prahy. Někteří odvedli svá dítka domů, někteří se jeli převléci a ostatní vyrazili rovnou do teplé hospůdky na něco teplého a na kus výborné krmě. Netrvalo dlouho a do Depotu v Petrské se opět začali slézat brouci Skarabíci ze všech koutů. Přišla Štíťa v doprovodu Ablakely, Tuky, Káťa Jiříčková, Povi, Káťa Kramperová, Simča, Op, Aleš, Mango, Míša, Mára. Celkem nás tedy bylo 37. Doufám, že jsem na nikoho nezapomněla. Dobře jsme se bavili a všem moc děkuji za účast, bylo moc fajn se s vámi zase vidět a budu se těšit na viděnou třeba 29.8. 2008 v Toulcově dvoře 🙂  

Zapsala Géďa