Pořádné putování do Novohradských hor 1.5. – 4.5. 2025

Byli tu po celou dobu, takže ti pořádní borci: Bártek, Fred, Ježek,
Zbytek, jemuž to okolnosti nedovolily, a tak tu byl alespoň na víkend: Liška, Milan, Doubravka, Kuba, Muffin

Naše trasa: https://mapy.cz/s/fukajucola

Den první
Již v osm ráno jsme se ve skrovném počtu tří lidí (Bártek, Fred a Ježek) sešli na Hlaváku, abychom dojeli do Omlenic, kde jsme byli chvíli před jedenáctou. Cesta proběhla poklidně, ba téměř mlčky, ježto se nesla ve znamení únavy z brzkého vstávání při Svátku práce.
Ovšem když jsme konečně dojeli, únava z nás jako zázrakem opadla – to jsme se asi tolik těšili, až si pořádně zaputujeme – a my plni elánu vyrazili.
Jak krásná příroda je v Omlenicích! Lesíky střídají pampeliškové louky, na nichž je k nalezení zřídka nějaký osamělý strom; stejně tak hodnou chvíli ani my nikoho nepotkáme.
Radost nám narušovala a otázky u nás vzbuzovala jen nově stavěná dálnice, protínající jako tlustá přímka nemilosrdně lesy, louky i pole široko daleko. Prach ze stavby pokrýval vše v okolí, jako by jej sem navál vítr z dalekých pouští.
Vše však jednou končí, a tak nás červená značka zavedla do Kaplic, města krásných starých domů, leč i ošklivé benzínky, továrny na plastová okna a brzy i dálnice.
My už měli v Kaplici po brzkém snídání (Bártek ani snídat nestihl) i dlouhé cestě hlad, i najedli jsme se, osud tomu však chtěl, že si Bártek zapomněl svůj oběd doma; ještě že byl nedaleko otevřený obchod.
Cesta pokračovala, zdálo se nám však, že si z nás červená tropí šprýmy. Vyvedši nás z města, zavedla nás úzkou pěšinkou nad něj na louku, z ní na prapodivné místo, kde hned vedle široké čerstvě opravené silnice stála rozestavěná ještě širší, přičemž se následně spojovaly do jedné, široké jako ta původní; snad to mělo co dělat s onou dálnicí. Ještě k tomu červené značení mnohdy úplně chybělo.
Pokračovali jsme do další vesničky, Blanska, – v jeho středu stojí vprostřed velikánského náměstí ze starých domů ohromný, nádherný památný strom – a pak již po modré do lesa, kde nás na Hradišťském vrchu čekala zajímavě z masivních trámů a tyčí konstruovaná rozhledna, z níž bylo vidět široko daleko.
Později jsme v Děkanských skalinách zase na červené nabrali vodu; nejprve jsme se o to pokusili v chatové oblasti, kde nám ji nedali, sami ji dovážíce, a pak ve velikém domě s bazénem, kde jsme ji již od dobré milé paní dostali.
Nedlouho nato jsme se stavili ve zdejší hospodě na statku, měla krásné vzezření a stejně tak dobrou malinovou limonádu.
Od hospody jsme došli přes vrch Kohout, na němž jsme nějakou dobu zaslouženě přestávkovali, až k malinké vesničce Kamenici, odkud jsme se vydali mimo naši trasu asi 2 km až na vyhlídlé místo na louce, které bylo mimo vší dosah. A nelitovali jsme, místo to bylo přenádherné a ještě lépe se na něm spalo (a jedl šťovík), jen v dáli na sebe celý večer z domu do domu štěkali psi.
Dorazili jsme kolem sedmé, za celý den jsme ušli asi 28 km.
Zapsal Fred

Den druhý
Ráno jsme se vzbudili v 8:15, uvařili si kaše a snědli buchty a vyrazili. Asi 2 kilometry jsme se vraceli po stejné silnici, jako jsme přišli, a pokračovali dál, až do Benešova nad Černou. Zde jsme u nahluchlé paní na konci městečka doplnili vodu a zamířili na Zaječí vrch. Na něm jsme si dali asi na čtvrt hodiny pauzu, pojedli sušenky a vyrazili dál. Při výstupu na Kuní horu jsme potkali skupinku Ostraváků, které jsme naposledy viděli, když proti nám stoupali na Kohout, a ještě předtím v hospodě. Prohodili jsme s nimi pár slov a předběhli je. Na vrchu jsme se zapsali do vrcholové knihy a v lese mezi skalami jsme si dali oběd. Závěrečná sladká tečka, v podobě Fredovy německé čokolády přišla vhod.
Na Kraví hoře jsme zase potkali Ostraváky, vylezli jsme na rozhlednu a nechali je obědvat.
Sestoupili jsme ke kostelu v Dobré vodě, kde nás přivítal zvon, odbíjející třetí hodinu. U vydatného pramene před kostelem jsme doplnili vodu a spustili se dolů, do Horní Stropnice.
Městem jsme jenom prošli a i přes Bártkovy úpěnlivé prosby jsme nenavštívili místní restaurační zařízení.
Měli jsme totiž namířeno k rybníkům za vesnicí. Zůstali jsme u třetího, který jsme potkali, s názvem Kapříkovský.
Vody v něm bylo tak po pás, to nám ale nezabránilo v tom, smýt ze sebe nečistoty posledních skoro dvou dní. Po koupání jsme usychali na slunci, načež naši pohodu vyrušil telefonát.
Muffin a jeho parta přijedou až o dvě hodiny později, z důvodu zpoždění autobusu do Českých Budějovic. Nakonec jsme se tedy rozhodli, že nebudeme čekat a vydáme se napřed hledat nocležiště.
Před tím, než jsme vyrazili, jsme se ještě stavili v obchodě, abychom doplnili nějaké zásoby.
Místo k ulehnutí jsme nakonec našli na krásné louce, pod kopcem Vysoká. Po tom, co jsme si uvařili, jsme se vydali naproti Muffově skupině, se kterou jsme se potkali v Hojné vodě. Společně jsme se tedy vydali zpět na místo odpočinku, kde jsme všichni svorně ulehli pod hvězdami posetou oblohou.
Zapsal Ježek

Pohled nově přijedších
Potom, co každý dostál povinnostem, které mu bránily vydat se na cestu již ve čtvrtek, jsme se ve tři hodiny sešli na autobusovém nádraží. Autobus námi očekávaný bohužel přijel už s desetiminutovým zpožděním, což v nás budilo obavy, zda stihneme v Českých Budějovicích navazující spoj. Naše obavy byly naneštěstí naplněny, když jsme do Budějovic dorazili o 20 min později, než jsme měli. Nezbylo nám tedy, než počkat hodinu na vlak, při čemž někteří alespoň utopili zármutek nakupováním v obchodním domě. Vlakem jsme dojeli do Nových Hradů, kde se části skupiny podařilo stopnout milého pána, který si kvůli nim udělal zajížďku do Horní Stropnice. Tam počkali na zbytek skupiny, který se musel smířit s autobusem. Ze Stropnice jsme pak konečně s dvouhodinovým zpožděním, ale šťastni vyrazili přes louky a lesy do Dobré Vody, kochajíce se západem slunce. Přes Dobrou Vodu jsme došli do Hojné Vody, kde jsme se setkali s těmi třemi borci, co putovali už od čtvrtka. Doplnili jsme vodu a nechali se odvést na místo noclehu.
Zapsal Muffin

Den třetí
Ráno jsme se probudili ve třičtvrtě na devět. Vstávání nám však moc nešlo, a tak jsme vyrazili až o hodinu a půl později. O to rychlejší jsme však byli na cestě.
Cestou do Žofína jsme si ještě zvládli ve studánce dobrat vodu, pak jsme ale nabrali asi hodinové zpoždění v žofínské hospodě, odkud se nikomu nechtělo, přestože z nabízené kofoly, malinovky a hroznovky měli jen malinovku.
Naše cesta vedla dál s minimálním převýšením lesem k Huťskému rybníku, kde jsme se naobědvali a někteří vykoupali, na čemž by nebylo nic tak strašně zvláštního, kdyby k jeho konci nedošlo k veselé příhodě.
Vedle rybníka se nachází hráz, přes níž vede cyklostezka, a z jejíž druhé strany je les s pěknými šutry, které se nám, obzvláště Muffinovi, velice líbily, a tak jsme si na ně sedli a obědvali na nich. Milan s Kubou však byli líní donést si dolů ke kamenům své batohy, což se jim vymstilo, když po cestě, na které je zanechali, projel traktor, naštěstí se jim však dokázal vyhnout.
Milan se to naštěstí rozhodl nenechat být, a tak se jal svůj i Kubův batoh přemístit, aby se však příliš neunavil, rozhodl se je dát na stranu hráze směrem k rybníku, kde byla jakási plošinka. Svůj batoh na ni bez problémů přemístil, osud tomu však chtěl, že při položení Kubova batohu se onen batoh převážil směrem od Milana k rybníku a z celou svou elegancí do něj spadl.
Zpočátku Kuba docela nadával, naštěstí se však ukázalo, že to zas tak strašné není – spacák měl téměř suchý a jídlo vyndané, elektronika rovněž přežila –, a tak to vzal vcelku s humorem – neopomněl třeba Milanovi slíbit, že mu alespoň rok bude neustále připomínat, že si má dávat pozor na vodu, což mu skutečně po zbytek výpravy nejen Kuba úspěšně připomínal.
Jen jako by to nebylo dost, tak mu z batohu do rybníka vypadly klíčky od auta a teď ležely někde na jeho dně. I s nimi to naštěstí dopadlo dobře – Milan je po chvilce pátraní z kamenitého dna rybníka úspěšně vylovil.
Zapsal Fred

Potom jsme vzali už chvíli se na cestě sušící Kubovy věci na naše baťohy a vyrazili na cestu. Po nějaké době na cestě to vypadalo, že začne pršet, přesně tak jak říkala předpověď, takže jsme si všichni vybalili pláštěnky a připravili se na déšť. Po nějaké době, kdy to vypadalo, že každou chvíli začne pršet, zase vylezlo zpoza mraků sluníčko. Šli jsme tedy dále dlouhými rovnými lesními cestami, až jsme došli k louce s krávami, kde měla být zřícenina kaple, ve které jsme chtěli spát. Usoudili jsme ale, že půjdeme spát někam jinam, vydali jsme se tedy na další cestu. Po nějaké době jsme došli k občerstvení. Tam si někteří dali kofolu nebo zmrzlinu, a po krátké přestávce jsme měli to místo na přespání jen kousek. Na místě přespání jsme si postavili přístřechy, chvíli si zahráli lakros, uvařili si a zalehli.
Zapsal Milan

Den čtvrtý
Ráno jsme vstali v 8:30, abychom stihli vlak. Po snídani jsme vyrazili, sice trochu sprchlo, ale to nám nevadilo. Milan šel vzadu, aby nám shodil batoh do rybníka, protože jsme u něj spali. Po 12,5 kilometrech jsme došli do vesničky Rybník, odkud jsme přímým vlakem dojeli do Prahy, akorát naše cesta byla uprostřed na hodinu narušena náhradní autobusovou dopravou, takže to vlastně bylo s dvěma přestupy.
Zapsal Bártek

Kronika LARPu – Hamižné Paralelum

Byli tu: Téďa, Myšák, Deborka, Doubravka, Vojta, Neda, Fanda Č., Angrešt, Gabík, Anička,
Fanča, Bártek, Vávra, Martin, Ctibor, Briket

Tentokrát jsme se vydali na pouť do dalekého zlatého města Eldoráda, které je součástí jednoho
z Paralel, tzn. Paralelního vesmíru. Naším cílem bylo korunovat našeho vůdce, Lorda
Latrodecta (Téďu), králem Eldoráda. Abychom ale vůbec mohli stanout u jeho bran, museli jsme
cestovat vlakem přes Rakovník až do dalekých Krt, odkud jsme se plni očekávání vydali na pouť
cestou necestou, hlavně tedy cestou, do našeho prozatímního tábořiště. Tam jsme úspěšně a s
velkolepým nástupem dorazili.
Možná si pokládáte otázku, proč jsme rovnou nevyrazili dobýt Eldorádo. Nu, zaprvé jsme nebyli
jediní, kdo chtěl bohatství tohoto města, a zadruhé jsme úplně přesně nevěděli, kde je jeho
lokace. V tábořišti jsme robili naše přístřešky, pojedli a ulehli, neboť nazítří nás čekal den plný
bojů a pomálu odpočinku.
Dokud je noc, dovolte mi představit naši konkurenci v dobývání Eldoráda.
Celkem se této výpravy účastnily čtyři týmy.
Prvním je výherkyně minulého ročníku Paralela, Krvelačná Klára. Narozena, aby nosila šaty a
hihňala se špatným vtipům svých nápadníků, uprchla, aby se proslavila jako největší pirát
Paralela. Své původní jméno Clair de Orleans záhy nahradila výstižnějším a hrozivějším. Stala
se z ní Krvelačná Klára. Proslulá svou krvežíznivostí, zuřivostí a odvahou, brázdí moře Paralela,
a nyní, když bylo objeveno Eldorádo, je to pro ni šance, jak prokázat, že moře patří jí.
Druhými jsou modří pod vedením neméně krvavého a lehce šíleného Sira Víléma Maréchala. V
minulosti to byl nejproslulejší rytíř anglického krále, byl však vyhnán ze své vlasti a nyní se
znovu snaží dostat na vrchol. Často překračuje hranici mezi příčetností a bláznovstvím. Vše se
ale děje proto, aby zpět získal přízeň svého krále. Eldorádo je příležitost, kterou nemůže
propásnout.
Třetím a předposledním soupeřem se stal Kupec Harpagon. Zelená je jeho barva, srdce má z
kamene a duši nikdy ani neměl. Neexistuje nikdo a nic, na čem by mu záleželo krom peněz.
Prodá cokoli a kohokoli; kdo se mu znelíbí, zemře, a vrahovi ještě bude zaplaceno. V jeho očích
má všechno cenu a nikdo před ním není v bezpečí, ani rodina. Stát se jeho stoupencem ale má
i své výhody – nikdo neplatí za služby lépe.
Posledním účastníkem této honby za zlatem je Lord Latrodectus. Vyhrabal se z močálů
Skandinávie, kam byl ještě jako člověk zahnán, a jakožto král Havěti si nárokuje trůn Eldoráda.
Z člověka byste na něm teď ale našli jen máloco. Bažiny se staly jeho domovem a on jejich.
Jeho Havěť dostává svému jménu a tito jen napůl lidské organismy v čele s Latrodectem se
nebojí žádného krveprolití. Jeho stoupenci, ač nelidští, jsou ti nejoddanější – neznají totiž nic
jiného než tmu a močály – a vyhlídka Eldoráda spolu s vyhlídkou pár zabitých lidí je přesně to,
po čem pasou.
Druhý den jsme byli vzbuzeni časně, to v 7:30, abychom co nejdříve vyrazili na místo
samotného boje. To bylo kousek od našeho tábořiště, proto jsme se tam vydali až, když jsme
byli najedení a po zuby ozbrojení. Sobota probíhala formou 50minutových úkolů, které se lišily
svou náplní, ale i odměnou, která na nás čekala po splnění. Popisovat každý z nich by bylo na
dlouho, proto to jen v rychlosti shrnu.
Ač jsme byli připraveni padnout vyčerpáním při dobývání města, nejdříve jsme si museli najít
místo, kde se jako Havěť usídlíme. Každá strana potřebovala takovéto své místo. Na mapě byly
tedy celkem čtyři. Krom toho, že ostatní strany chtěly svoji bázi (tedy to místo), chtěly také, aby
ostatní svou neměli. To pro nás byl trochu problém, protože i když jsme byli plni odhodlání, naše
zkušenosti to nenahradilo.
Naštěstí nám hned ze začátku nabídla pomocnou ruku Krvelačná Klára. Ne že bychom byli
vyloženě posila, ale bylo nás hodně a navíc Sir Vilém už se stihl spolčit s Harpagonem, takže

jakýkoliv spojenec byl dobrý spojenec.
Nakonec jsme svou bázi vybojovali a udrželi si ji. Teď tedy mohlo dojít na získávání zlata a
vylepšování naší báze. Tam se totiž nacházely různé budovy, kde pokud jsme byli mrtví, jsme se
mohli oživit. Tyto budovy se daly vylepšovat, takže nám kromě životů mohly přinést například
tvrdý úder, což znamenalo, že pokud jsem někoho zasáhla, počítalo se to za dva.
Ze všech sil jsme se tedy snažili bohatnout, leč ne každý úkol byl náš šálek kávy. Naštěstí jsme
pořád na své straně měli červené, a tak jsme se nějak dostali až na konec dne, kdy nás čekala
první bitva o Eldorádo.
To bylo totiž takto: právoplatný král Eldoráda, Tupac Eldor, byl vyhnán třemi kupci, kteří obsadili
jeho místo jako vládce. Vládli tvrdou a hamižnou rukou a nikdo nebyl ušetřen jejich daním.
Právoplatný král, jak jsme později zjistili, celou dobu pobýval mezi námi, nám všem znám jako
Krysa. Obcházel Eldorádo, urážel kupce, občasně je zabíjel a hlavně měl lepší kurzy na nákupy.
To, že on je naším právoplatným králem, jsme se dozvěděli od mudrců, kteří obývají lesy kolem
Eldoráda.
V této bitvě tedy byly dvě strany: strana kupců a strana Krysy.
Byly tu ale stále celkem čtyři barvy. Po dlouhém rokování bylo rozhodnuto, že Havěť s Piráty v
čele s Klárou a Latrodectem se postaví na stranu Krysy a Vilém s Harpagonem na stranu kupců.
My, věrní králi, jsme měli za úkol udržet ho, ještě jako Krysu, naživu u městských hradeb dost
dlouho na to, aby odkouzlil magickou bariéru, která se jako stín tyčila nad zlatým městem.
Toto vítězství jsme vybojovali a barikáda padla, Eldorádo bylo volné, kupci poraženi a my se
mohli vydat doplnit síly, neboť druhý den nás čekala korunovace našeho krále.
V neděli ráno jsme se tedy, plni elánu a připraveni na boj, vydali zpět do Eldoráda. Tam jsme
stanuli před trůnem, na nějž měl usednout Tupac Eldor, právoplatný král. Poklonit se mu přišli
všichni velitelé stran.

Král je vyzval, aby poklekli a slíbili mu věrnost. Všechny čtyři strany s malým zaváháním
poslechly. Nestačil ale vydat ani hlásku, když ho dýky ze čtyř různých rukou bodly do srdce.
Král byl mrtev. Na čích rukou je jeho krev? Na rukou všech. Jeho tělo nestačilo pomalu ani
padnout na zem a hamižní velitelé se vrhli po koruně, zběsile se snažili urvat si největší kus.
Magie ale nezapomíná tak rychle jako lidé a tak se koruna bránila. Roztrhla se na čtyři části a
všechny velitele odhodila o notný kus dozadu.
Každý velitel tedy měl jen drahokam své barvy, to ale na výrobu koruny nestačilo. A my korunu
chtěli – kdo jiný by totiž měl sedět na tom volném trůně než ten, kdo poznal nejtemnější zákoutí
Paralela, kdo jiný než Lord Latrodectus.
Na výrobu koruny nebylo zapotřebí jen zlata. Aby koruna vládla všem, musela obsahovat krev
průvodců každého velitele. Aby se dala krev získat, musel průvodce být zabit a krev z něj
musela být extrahována.
Naším úkolem nebylo tedy jen získat krev, ale i ochránit našeho průvodce, aby ostatní strany
nezískaly tu naši. To se nám bohužel nepovedlo. Korunu jsme sice ukovali, ale stejně tak i zbylé
strany.
Ještě ale zbývala naděje, že se nám Latrodecta podaří korunovat dříve než ostatním jejich
velitelé. Naděje padla, když nám dvě spojené armády zatarasily vstup do Eldoráda a k trůnu,
kde měl být panovník korunován.
Stali jsme se tedy trvalými vazaly Krvavé Kláry, která si korunu i Eldorádo uchránila.
Stáli jsme sešikovaní čelem k branám Zlatého města Eldoráda. Před námi, před branami, byla
nastoupená družina druhého krále, Sira Viléma Maréchala, modří spojení se zelenými. Dvě
masy lidí vyrazily proti sobě. Záplava modrozelené se brzy měla smísit s černočervenými
kabátci.
V tom se z hrdla jakéhosi piráta ozvalo: „Chaos!“ Toto jedno slovo rozpohybovalo černočervené
spojence, kteří se jako úl plný včel rozdělili a začali rotovat kolem nepřítele. Zmatení v jejich
obličejích bylo patrné i z odstupu. Na vzpamatování měli zlomky sekund. Kdo zaváhal, byl zabit.
I někteří ti, kdo si stihli uvědomit, co se děje, byli moc pomalí.

Tento útok měl za následek, že na bojišti zbylo jen pár nepřátel, roztroušených na place před
branou. Jen král setrvával a sváděl lítý boj s Klárou.
Znenadání jí na pomoc přispěchal šíp, vystřelený z luku jednoho z našich lukostřelců, který
čekal na svou příležitost.
Tak skončila bitva u bran Zlatého města Eldoráda. Klára byla korunována královnou a budeme
věřit, že vládne spravedlivě až dodnes. Třeba se to příště dozvíme.

Botanka s mladšími – schůzka – 22.4. 2025

 

Byli tu: Doubravka, Myšák, Deborka, Vojta, Milan, Tóňa, Žofka, Martin, Baget, Julian, Vlče, Josi,
Fanda
Toto úterý (22. 4. 2025) jsme se s mladšími vydali poznat flóru a trochu i faunu celého světa do
botanické zahrady. Abychom v zahradě měli co nejvíce času, sešli jsme se na zastávce metra
Kobylisy. Odtamtud jsme autobusem dojeli až k botanické, kde jsem si uvědomila, že na
Kobylisích zůstal sám Myšák. Upsík.
No nic – během čekání jsme alespoň mohli vyřešit vstupenky pro Milana a Vojtu. Nemají totiž
studentský průkaz, a tak se měli prokázat nějak jinak. Milan chtěl ukázat svůj účet ve studentské
aplikaci, ale v Dobříši, kam chodí do školy, zrovna spadl celý server. Během čekání jsme tedy
alespoň stihli vyřešit i tento problém.
Nakonec jsme se dovnitř probojovali a rozdělili se do tří skupin, abychom viděli co nejvíce míst v
rámci zahrady. Jako první jsme ale všichni společně vyrazili do Fata Morgany – což v tomto
případě není přelud, ale skleník, kde se na krátký čas během jara líhnou motýli nejrůznějších
barev, tvarů a velikostí. Skleník jsme si celý prošli a pak se rozdělili do skupinek.
Já (Doubravka) jsem šla s Toničkou a Žofkou do japonské zahrady. Tam jsme si prohlédly
bonsaje, třešně, a dokonce i malou svatyni. Cestou zpět k místu srazu jsme se ještě zhouply v
houpacích sítích. Pak už jsme se jen společně vyfotili u jezírka a vyrazili zpět na Kobylisy, kde
naše schůzka skončila.

Zapsala: Doubravka

Fotky najdete na oddílové Zoneramě

Velikonoční táboření 17. – 21.4. 2025

Byli tu: doplníme :o)

Ve čtvrtek jsme po zdlouhavé a náročné cestě jsme vystoupili z vlaku v Plané u Mariánských lázní, kde jsme našli přestavěný a notně zmenšený park, v němž jsme tradičně obědvávali, a tak jsme museli na oběd počkat a porozhlédnout se po novém a o to lepším místě na oběd. Toto vysněné místo jsme našli poblíž místního supermarketu. Po vydatném obědě jsme opět vyrazili na cestu a po strastiplné cestě dlouhé as 6 km jsme dorazili na louku, kde již bylo postaveno týpí (Téďa a Jakub tam jeli dříve, aby ho pro nás mohli postavit). Zbytek dne jsme se již jen ubydlovali a dělali dřevo na zbytek prázdnin.

V pátek jsme si vymysleli výlet a bohužel jsme netradičně vyrazili časně z rána (asi v půl desáté), což mělo za následek výlet v dešti. Když jsme se vrátili z výletu na louku, nezbyla nám energie ani suché oblečení na nic jiného, než na sušení a odpočinek.

Sobota byla vyhrazena pro celodenní celoskupinovou hru, kterou pro nás připravili vedoucí z Draca a jejíž téma bylo pirátské. Rozdělili jsme se na posádky napříč oddíly a jali jsme se hledat pirátský poklad. abychom jej získali, museli jsme se prodrat mořem plným nestvůr a úkolů. Na tuto skvělou hru přímo navazovalo celoskupinové hraní u táboráku, které pokračovalo až do pozdních nočních hodin.

V neděli, předposledním dni výpravy, jsme dopoledne všichni hráli hry na louce (Lakros, Pasák, Frisbee a Míčbí) a odpoledne jsme se rozdělili dle tradičních rolí a barvili jsme vajíčka a pletli pomlázky. Pro proutky jsme se museli vypravit až na starou vrbu rostoucí v tajuplném záhybu Kosového potoka. Po zhotovení pomlázek a vajíček jsme si dali výbornou večeři a hady a šli jsme brzy spát, abychom byli připraveni na Velikonoční pondělí plné běhu a výborných hostin.

O velikonočním pondělí jsme si odbyli ranní tradice a dostali jsme se i k již tradiční hostině plné mazanců, beránků, vajíček, čokolády a bonbonů. Kvůli brzkému odjezdu vlaku jsme museli vstávat již v půl sedmé, ale již zmíněná hostina nás znovu nabyla energií tolik potřebnou na zpáteční cestu k autobusu (ano, jak si všímavý čtenář jistě všiml, zpět na vlak jsme jeli předem objednaným autobusem).

Po cestě autobusem nás ještě čekala několikahodinová cesta vlakem, kterou jsme však přežili beze ztrát jsme vystoupili na Hlavním nádraží v Praze unavení, zpocení a plní kouřového aroma, ale naprosto spokojení.

zapsal: Myšák

fotky z oddílového foťáku najdete na zoneramě 

Márovo fotky ze sobotní návštěvy