Dětský turnaj „o vykopávku“

V pátek jsme se sešli na Letenské pláni, abychom doladili vady na našem jinak bezchybném týmu ČTRNÁCTKA. Trénovali jsme skoro až do tmy – přišla se na nás podívat i Móňa.
Oproti minulému turnaji byl vyměněn brankář. Po navrácení do klubovny, nakoupení potravin a jejich sežrání jsme ještě hráli stolní hry: Letadýlka, Trans Ameriku a Bang. Šli jsme spát docela pozdě i přesto, že nás druhý den čekal náročný turnaj.
Přece však ráno všichni vstali a po snídani vyrazili směr Barrandov. K mé bezbřehé lítosti se nevyplnil můj věštecký sen, takže jsme nevykolejili metro a ještě k tomu jsme přišli včas. Okolo 9. hodiny se tedy začal hrát první zápas. Všichni hráli dobře, náš brankář byl výborný a pekelník Tobiáš vyřešil záhadu pohlaví brankáře Albatrosu, stojíc (stoje) před jeho zády, větou: ,,už jsem vyřešil tu záhadu, je to kluk“. A taky už víme proč Fabiáni nosí helmy – jsou to hrozný držky.
Náš elitní tým skončil třetí ze sedmi a vyhrál dort. Matla s Kubajsem si ještě zahráli exhibiční zápas (Matla vyhrál lízátka a Kubajs nic) a poté jsme se vrátili do klubovny znovu pařit stolní hry. Pro změnu opět Letadýlka, Tower, Želvičky, Munchkiny a velmi populární Šibenici. Slovo PANAM však nikdo neuhádl – Eliška mě zbila.
Mezitím, co jsme hráli, se Matla nadopovaný brufenem probudil, vypil litr čaje přímo z konvičky a poté zmizel na toaletu. Matěj vyhrál za mohutného doprovodu hláškou: ,,Dobře ty!“ – chudinka měl pak ráno přeinformovaný mozek. Celý večer a ráno jsme se opět bavili pomlouváním Lukyho. Alan pak vysával (měl vysávat) koberec brčkem a hádal se.
Záhadu s PANAMEM však po celou tu dobu nikdo nevyřešil.
<><>Zapsala Zuzka Auská…