O nás

Jsme dětský oddíl, který pamatuje své začátky již kolem roku 1987. Působíme pod pražskou skupinou „14“, která je součástí celorepublikové organizace Kondor.

Jsme parta kluků a holek, která se schází na pravidelných schůzkách každé úterý v naší klubovně v ulici Novomlýnská na Praze 1. Během schůzek hrajeme akční hry, dumáme nad tajemnými záhadami, vyrábíme spoustu krásných a zajímavých věcí, učíme se tábornickým dovednostem. Za pěkného počasí si chodíme hrát do parku v Lannově ulici, na Letnou anebo na Štvanici.

Alespoň jednou do měsíce opouštíme Prahu a vyrážíme do přírody. Učíme se poznávat krásy světa, zjišťujeme jak správně používat mapu, tábořit i rozdělávat oheň. Jezdíme na kolech, chodíme pěšky, lezeme po skalách, a snad už nám konečně vyjde i výprava na lyže. Rádi hrajeme český lakros.

Každý rok pořádáme letní tábor. Zpravidla tři týdny táboříme v údolí říčky Zábrdky v indiánských stanech týpí. Tábor je odměnou za celoroční úsilí, právě tam si můžou děti ověřit, co všechno se přes rok naučily.

Oddíl je ideálním místem pro všechny. Oddílová činnost učí samostatnosti ale i týmové spolupráci. Různorodé aktivity rozvíjejí všestrannost. Soužití s přírodou a uvědomění si její důležitosti napomáhá k formování lidského charakteru. Výrobní činnosti rozvíjejí pečlivost, trpělivost a manuální zručnost. Hra je prostředkem posílení smyslu pro fair-play. To nejdůležitější je ale přátelství, které pomáhají tvořit společné prožitky.