Naši vedoucí

V rámci skupiny „14“ prochází naši vedoucí každoročním školením ve zdravovědě a bezpečnosti práce s dětmi. Někteří z nás mají kurz Českého červeného kříže, ZDrSEM a je zajišťované i školení hlavních vedoucích oddílů pod záštitou ministerstva školství.  Někteří mají i speciální školení pro různé aktivity, např. lyžařský instruktor nebo instruktor lanových překážek.  Práce vedoucích je dobrovolná a neplacená.

postaráme se o Vaše dítka…

Zdeněk Zdenda Boháč

Do oddílu chodím od roku 1997 a dnes jsem hlavním vedoucím Skarabíků. Baví mě jezdit do přírody a tábořit v ní, ze sportů hlavně lezení, občas rád modelařím a hraji loutkové divadlo (i když nejraději řeším jeho technické zázemí – světla, zvuk, mechanismy scény a loutek). V současnosti provádím výškové práce pomocí horolezecké techniky. Mám kurz hlavního vedoucího, zdravotníka ČČK a jsem instruktorem lanových aktivit.

Kontakt: ergyryad(at)gmail.com, 724 743 955

*Káťa Roháčková

Vyrůstala jsem v oddíle a teď dělám nadšenou vedoucí. Už dlouho. Jsem od rány a to jsem menší než naše nejstarší děti. Jsem vysokoškolák právě se zapojující do pracovního procesu. Mám psa, miluju kočky, ráda píšu a kreslím a ráno se neprobudím bez kávy. Mám zdravotnický kurz a kurz hlavního vedoucího.

Kontakt: katerina.rohackova(at)gmail.com

Michal Matouš

Do našeho oddílu jsem přišel na podzim v roce 1992
Prožil jsem si zde krásné dětství a našel kamarády na celý život.
Ať jedu na vodu, no kolo nebo lézt po horách, vím že se na ně mohu vždy spolehnout.

Kontakt: michalmatous(at)centrum.cz

Káťa Kramperová

S Oddílem Skarabeus nebo s Kmenem starších jsem spjata již od roku 1993, kdy jsem byla na svém prvním táboře. Napřed jako dítě, pak jako kmeňák až jsem se rozhodla rozšířit řady vedoucích oddílu. Mám ráda putování a pobyt v přírodě, poznávání jejích obyvatel, vyrábění (např. Pedig), čtení fantasy, ráda hraji různé karetní a deskové hry. A hlavně mě baví překonávat sama sebe s partou kamarádů, kteří vás nenechají ve štychu.

Kontakt: kramperova.katka(at)seznam.cz

Noemi Vaculínová

Ahoj, do oddílu chodím od roku 2008. Minulý rok jsem strávila v Německu, kde jsem chodila do školy, což byla velmi zajímavá zkušenost. Teď budu maturovat na gymplu v Praze a potom plánuji jít na školu technického zaměření. Moc ráda maluji a tvořím s dětmi a taky, když to počasí dovolí, jezdím na kole i na bruslích.

Kontakt: noemi.vaculinova(at)gmail.com

Terka Boháčová

Do oddílu Skarabeus chodím od svého dětství.
Čtvrtým rokem jsem instruktor a v tuto chvíli studuji přírodovědné lyceum.
Mojí vášní jsou knihy. Ráda sportuju, tancuju a píšu.
Ráda s dětmi hraju hry, které si můžu užít, jak já tak i ony.

Kontakt: bohacovater(at)seznam.cz

Dan Vojník

V dětství jsem neměl to štěstí být členem podobného oddílu, ale i přesto jsem si ho bohatě užil v klubu Průzkumníků, který jsme, po vzoru Rychlých šípů, s kamarády založili. Foglarovky byly mým světem.
Čas plynul a s jinou partičkou jsme začali jezdit na vandry a prožívali svá dobrodružství v lesích, v horách, u táborových ohňů, s kytarami, v opuštěných, zatopených lomech, na zříceninách hradů, ale i na festivalech a kdo ví, kde ještě.
Postupně jsme ale začali podléhat všednímu pracovnímu životu, a tak četnost našich výprav řídla, volný čas ubýval a kamarádi se někam vytráceli, až najednou nebyli vůbec.
Často jsem vzpomínal na večery u malých ohýnků, přechody hor, jara, léta, podzimy i zimy v přírodě, ale co naplat? Takový je život.
Až díky tomu, že jsem se seznámil s *Káťou, a díky průpravě od své dcerky, Terezky, jsem poznal Skarabíky, a dostal možnost zapojit se do činnosti neuvěřitelného oddílu úžasných vedoucích a skvělých dětí.
Tak jsem tu. Zpět u ohně, s kytarou v ruce a radostí v očích. S hrdostí prohlašuji, že jsem jeden z nejmladších členů, byť jen služebně.

Kontakt: dvojnik76(at)gmail.com