Lyžovací výprava 29. 1. – 1. 2. 2015

Ano! Je to tu! Historicky první lyžovací výprava oddílu Skarabeus!

Už ve čtvrtek jsem se sešli na Černém Mostě, abychom společně s Lacertou vyrazili do Vrchlabí. Mezi lyžníky byli: Maya, Noemi, Barča, Honzík, Dan, Jenda, Standa, Márvin, Slipín, Ruben, Kuba, Eliška, Honzík a Píp (a 16 odvážných lacerťáků).

Cesta autobusem rychle utekla a už jsme byli ve Vrchlabí v DDM Pelíšek. Zabydleli jsme se v tělocvičně a po večeři a představení se navzájem jsme se usilovně snažili usnout. 

Ráno jsme vstali, a spěchali na sjezdovku na Kněžický vrch. Už v 11h jsme prvně projeli turnikety! =) Na hoře na koci se válela hustá mlha a občas posněhávalo. Děti se rozdělily do lyžovacích týmů a následující čtyři hodiny jsme se klouzali, točili se kolem osy, skákali, podjížděli se, točili obloučky, padali a zase vstávali, ztráceli se v prašanu, smáli se a užívali si.

Odpoledne v chatě jsme se usušili a najedli. V mezioddílovém klání nám to Lacerta pěkně nandala a tak jsme šli raději večeřet. Pak jsme luštili zásadní lyžařské heslo a šli spát, abychom měli dost sil na lyžování. 

V sobotu jsme se zase vydali na kopec a tentokrát to zvládli o půl hodiny rychleji! Celou sobotu sněžilo! Poslední jízdu jsme zvládli i slalomový závod, který vyhráll Kuba. Večer v chatě jsme se pak učili jak odebírat otisky prstů. Jak se od sebe jednotlivé liší a dávali jsme do dvojic otisky kamarádů. Všechno nám to šlo, takže jsme připraveni!

V neděli jsme stihli uklidit, najíst se, pobalit lyže a všechny ponožky a museli jsme do Prahy. Ale protože se nám výprava moc líbila, pojedem příští rok určitě znovu!