Tradiční vánoční výprava na Srní 10. – 12. 12.

2010_Vanocka_01

Zabalit, nakoupit, vymyslet a zabalit dárky, koupit místenky, vrátit místenky, stihnout autobus a už se jede. Nevim jak vy, ale já byla ráda, že sedím. A kdo se ještě vezl se mnou: Matěj, Max, Želvák, Filip, Přemek, Leon, Kačka, Míša, Jirka, Bára, Hájovna, Káťa, Zdenda a Aleš. Cesta utekla a už jsme byli v Sušici a čekali, na bus, který jsme měli sice objednaný, ale pán co s ním jezdíme každoročně se rozhodl, že nás zase nacpe k sobě. A abychom si to užili, odvezl nás až na konečnou…

Jen se podívejte jak je to tu krásně osvětlený. Takže místo kilometru po rovině jsme se klouzalli dva z kopce. Nicméně Mára nás zachránil a postupně odvozil batohy i lidičky. A na chatě už čekali Géďa s Eliškou, a Kmeňáci a pak dorazil i Kubajs s rodinou a Zuzkou. A byli jsme všichni a tak jsme šli raději rovnou spát.

Ráno jsme se vzbudili a venku řádila zima. Hurá budeme se koulovat!!! Snědli jsme vánočku štěstí a spousta lidí bude celý rok určitě spokojená. Zabalili jsme se do rukavic a šál a vydali se ozdobit vánoční stromek zvířátkům. No, než jsme se tam doploužili většina z nás už vypadala jako sněhuláci. Ozdobili jsme, zazpívali jsme koledy a popřáli zvířátkům veselé Vánoce.

2010_Vanocka_02

Dopoledne také dorazil Martin tak jsme ho řádně přivítali…

2010_Vanocka_04

Zahráli jsme si i vypečené hry…

2010_Vanocka_03

Lesáci nám trošku poupravili hřiště naší tradiční bitvy a tak jsme se přesunuli přes bažinu trochu jinam. Koule lítaly vzduchem a vlajka se chvěla hrůzou. Až nám z toho vyhládlo a vydali jsme se zpátky na oběd. Přemek ještě vyzkoušel Hájovy sněžnice. V té svojí čepici vypadal jako opravdový polárník.

Odpoledne jsme dobalili poslední dárečky, nandali cukroví na tácky, ozdobili stromek a připravili si lodičky ze skořápek. Padala tma a byl nejvyšší čas se vydat ke kanálu. Cestou jsme se zahřáli eskymáckou honičkou a taháním bobů. Bohužel foukal vítr a tak většina loděk zhasla skoro hned, ale prskavky prskaly jak o život. A už se jede! Noční bobování, hurá. A pak už jsme se těšili na večeři a dárečky. I letos jsme byli hodní a tak na nás Ježíšek nezapomněl a naježil. Radovali jsme se z dárečků. Někteří hned ozkoušeli nový Poker a zpívalo se a hrálo a pak jak už to bývá, šli jsme spát.

A je tu neděle. Zabalit, poznat svojí ponožku a čepici, uklidit chaloupku… Ale autobus jede až za dlouho, tak jsme zase vydali ven. Závodili jsme na bobech, stavěli zvířátka ze sněhu, a skákali přes příkopy. A pak už jen do autobusu a domů.

Tak tedy šťastné, veselé a zasněžené Vánoce!

Pípáček