Velikonoční táboření v Dolním Bousově 28. 3. – 1. 4.

Účastníci: BK, Čipsík, Junior, Blesk, Dán, JoJo, Zvoník, Paní Zdena, Stará větev, Tkanička, Rosie, Káťa, Honza, Malá, Eliška a Křéma

Jeli jsme na dvě části. První vyrazila již ve čtvrtek ráno, aby postavila týpko a udělala dřevo. Druhá část (stižená pracovními a studijními povinnostmi) dorazila až v noci ze čtvrtka na pátek.

Nutno říct, že část první si opravdu mákla, a když jsme se v půl jedné v noci po nekonečných nákupech jídla v několika supermarketech konečně dostali k našemu týpku, mohli jsme s radostí konstatovat, že máme krásně postavenou vránu, pěkné pohodlné ležení, mírku dobrého dřeva a vynikající kuřecí polévku.

V pátek jsme vstali poměrně časně a vydali se hrát celočtrnáctkovskou hru. Byli jsme zapsáni do Velikonoční akademie 2013, obdrželi jsme studijní plány a průkazy a vyrazili jsme se vzdělávat ve všeobecných velikonočních vědách (tak se jmenoval náš studijní obor). Všichni jsme úspěšně absolvovali oba dva semestry, a tak jsme obdrželi odměnu v podobě perníkových vajíček. Odpoledne jsme nejdřív hráli lakros, a potom sledovali Zdendu, který se ztratil.

V sobotu jsme vstávali ještě dřív než v pátek, protože jsme potřebovali stihnout vlak, který nás měl zavézt do Českého ráje, kam jsme chtěli jít na výlet. Vlak jsme stihli a na nádraží jsme se sešli snad téměř se všemi ostatními oddíly (asi měly stejný plán…). Výlet byl krásný, svítilo sluníčko, viděli jsme Kost, dali jsme si hromadný oběd a vůbec jsme si to tak povšechně užili.

Nedělní ráno bylo lehce krizové. Zaspali jsme…takže jsme na společné hraní s ostatními dorazili s mírným zpožděním. Nakonec to ale snad tak nevadilo a všichni jsme si něco zahráli. Za sebe můžu říct, že lakros byl vynikající. Přijela nás navštívit Baby sekce z Osečné. Odpoledne holky barvily vajíčka a kluci pletli pomlázky.

Velikonoční pondělí bylo zasněžené, takže to dost klouzalo. Kluci sesbírali pentličky a holky svlíkly Káťu, takže se kluci dozvěděli, kde mají hledat velikonoční krávu. Pokud vím, tak pak šli ještě za velikonoční slepičkou, a pak zpátky do tábora, kde už na ně čekala nachystaná hostina. Posnídali jsme hezky dohromady v přátelském kruhu. No, po jídle nás čekalo už jen balení a bourání, což jsme zvládli, cesta na vlak a cesta vlakem domů a to jsme taky zvládli. Bylo to fajn, díky!

Zuzka