Zápis ze Sázavky Ohnivé

Hroch, Hája, Káťa, Kubajs, Mikeš, Petr, Peťa, Šárka, Tonda, Pája, Kvík, Méďa, Tlapka a Láďa s Joem (na noc)

se nám zůčastnili výpravy na sázavku s podtitulem „Ohnivá“…

Sázavka nám opět poskytla zázemí. Naším záměrem byl breefing na téma oheň. Workshop je burza práce, říká Kvík. V pátek jsme se poměrně bez problémů sešli u ohně, počasí nám přálo. Započali jsme malým rituálem s vonnými bylinami a pak si povídali o táborových ohních. Bylo to zajímavé. My máme sněmy a někdo má sněm rozdělen na táborák a ohníček. Na táboráku předvádí scénky a u ohníčku se stará o věci do hry, bodování, motivaci apod. Ulehli jsme pozdě.

Vstávali jsme ještě později. Tak dlouho jsem už dlouho nespala (a nejen já). Vyhrabali jsme se a vynesli stůl ven a při snídani Kubajs s Hájou začali o třecích dřevech, křesání a ohni na jednu sirku. Den jsme začali výrokem o ohni z Lovců mamutů (díky Móňě). Rozdělávali jsme ohně jak diví do trávy, do troudu, do Podolí a tak a Méďa velká žena rozdělala oheň třením dřev. Vysvitlo slunko a mohli jsme ještě rozdělávat lupou.

Po o. jsme šli na troud a na dřevo na třecí soupravu. Přijela Láďa s Joem. Většina si udělala louče a večer nastala ta pravá podívaná. Joe coby profesionální ohňomachr a Láďa s ním nám předvedli, jak to vypadá, když se to umí. Málem jsme zastavili vlak. Všichni si vyzkoušeli jaké to je a pak se ještě nenasytní napapali ohněm a lampovým olejem. Ohnivý dech není jen metafora. Co člověk neudělá pro trochu adrealinu. Já jsem pak, už šla spát, ale ostatní ještě zapáleně pěli ohnivé songy s kytarou.

Opět v pozdní ráno jsme se vykutali a popovídali si o zkouškách s ohněm, které v našich oddílech máme. Náš týpkový tábor má výhodu v tom, že děti mají zkušenosti s ohněm přímo u nosu. Uklidili jsme a rozpadli jsme se. Někdo jel dřív, někdo potom a někdo se vracel, aby odjel a někdo jel až dlouho potom, ale všichni jeli domů.

 

Horké zážitky zaznamenala Káťa

 

 

fotky možno nalézt na této adrese:

 

http://usi-x.ctrnactka.cz/obrazky/ohniva/index.htm

(otevře se v novém okně :o)