Hra po Praze – za pokladem Jana Tleskače – 5.3. 2022

Byli tu za malásky: Žofka, Ctibor, zákusek, Dorian, Gabik, Martin, Vávra, Fanča, Tonda, Krtek, Téďa, Ježek, Kuba a Noemi

Ráno jsme se sešli před klubovnu. Starším přišla krabice s ježkem v kleci. My jsme si z ježka vzali návod, jak postavit tajný vynález Jana Tleskače a po jeho stopách jsme se vydali hledat suroviny – nejdříve jsme našli papíry u zeleného domu s šaškem nade dveřmi, pak jsme pod Karlovým mostem chytali krysy pro kamarádku Jana Tleskače, protože se jí rozutekly. Ona nám z vděčnosti dala provázek. Pak jsme šli na Letnou hledat koně. Nejdřív jsme se hooodně dlouho rozhodovali, jestli pojedeme tramvají, nebo půjdeme pěšky a pak jsme ještě déle hledali koně. Když jsme je konečně našli, napojili jsme je vodou a oni nám dali další zprávu a korek. Po obědě jsme vyrazili hledat mrtvolu Rudolfa, bratra Jana Tleskače, do štoly ve Stromovce. Cestou nám Noemi vyprávěla pohádku. Od štoly jsme se vydali k soše milenců hledat kolíčky na stromech – to byla velká zábava, získali jsme je fakt hodně. Pak jsme šli k Trojskému zámku – u brány jsme našli poslední zprávu kde najdeme tajnou laboratoř Jana Tleskače. Protože jsme měli čas a chuť, prošli jsme si labyrint a někteří tam hráli na babu. Pak jsme tramvají vyrazili do dílny, kde jsme si vyrobili bzučící včelky. Bzučeli jsme tak mocně, až nám včelky ulítaly a rozpadaly se. Mojí včelce se lítání líbilo tolik, že odletěla na strom a už nechtěla dolů. Pak už byl čas se sbalit, nasednout na tramvaj a jet domů.

Zapsala Žofka

za starší: Doubravka, Vojta, Diviš, Myš, Bártek, Jakub, Liška, Terka, Danča, Muffin

V devět jsme se sešli před klubovnou, kde jsme zjistili, že je nás málo ale taky, že nám přišel dlouho očekávaný balíček, ve kterém se nacházel ježek v kleci, díky kterému se z jedné skupinky na konci mohl stát nový Velký Vont. My (starší) jsme potřebovali jen ježka a klec a mladší potřebovali jakýsi vzkaz uvnitř ježka. Když jsme se tedy rozdělili a mladší odešli bůhví kam tak jsme se podle vzkazu, který nám poslal Velký Vont, měli vydat tramvají na Žižkov, naneštěstí se nám do cesty zapletl problém v podobě Divišovy tramvajenky, která místo v jeho tašce ležela doma ve stole. Když jsme tento problém úspěšně díky Muffinovi vyřešili a dojeli na místo, zjistili jsme, že naším úkolem je spočítat vystupující kachličky na Kostele Nejsvětější Srdce Páně. Už si sice nepamatuji kolik bylo správně, ale vím, že to nikdo nespočítal přesně. Poté jsme prostřednictvím kartiček s popisem míst v Praze zjišťovali, jak moc dobře jí známe a když jsme nevěděli Terka nám dala hádanku a následně i správnou odpověď. Následně si skupinky dávaly závod na Petřín, kde jsme měli i chvíli hodinu výtvarky. Jelikož jsme kreslili erby a lepili Petřínskou rozhlednu z papíru. Téměř poslední úkol byl zmapovat důležitá místa ve Stromovce a odtamtud jsme jeli do Kobylis do pronajaté klubovny, kde nás čekala poslední mise a to najít posla od Rady Vontů, který nám měl říct, kdo celou tuto hru vyhrál a předat nám znaky Vontů a to nového ježka v kleci a žluté špendlíky. Nakonec vyhráli Rudý Citróni. Naše poslední cesta vedla tam, kde tento celý výlet začal a to k naší klubovně, kde už čekali naši rodiče a kde jsme se rozloučili.

Zapsala: Doubravka

…na pár fotek se podívejte tady!

Posted in Kronika, Kronika 2022.