Tábor 2020

Vážení rodiče, 

přípravy letního tábora pokračují, zatím, i přes veškeré nejasnosti, počítáme s tím, že proběhne podle plánu:

Představebka pro vybrané děti:  1. – 5. 7. 2020

Tábor: 6. – 26. 7. 2020

Chtěli bychom se Vás zeptat, zda v současné situaci počítáte s účastí Vašeho dítěte na letním táboře. Pokud jej v souladu s nařízením vlády budeme moci pořádat.

Prosíme Vás o vyjádření, jestli ano, či ne. Pokud si zatím nejste jisti, napište nám to také, nejpozději do konce dubna.

Tábor bude třeba uhradit do 15. června – přihláška je v příloze a pokyny k platbě zašleme emailem v prvním květnovém týdnu podle přihlášených dětí. Pokud potřebujete řešit fakturu pro zaměstnavatele v předstihu. Obraťte se na táborového hospodáře (Hanka Rýdlová, rydlova.hanyss(at)seznam.cz, 775 788 255)

V případě, že tábor nebudeme moci realizovat, jsme schopni vrátit platbu v plné výši ještě deset dní před začátkem tábora.

Těšíme se na tábor.Hlavní vedoucí: Zdeněk Boháč (ergyryad(at)gmail.com, 724 743 955)
Zástupce hlavního vedoucího: Noemi Vaculínová
Hospodář: Háňa Rýdlová
Zdravotník: Michal Matouš, Káťa Kramperová
Vedoucí:Katka Roháčková, Dan Vojník, Jan Karen, Tereza Boháčová, Přemek Maxa, Tomáš Líbal

Základní údaje

Termín:6. 7. – 26. 7. 2020 (21 dní)
Místo:Vápno u Mnichova Hradiště
Cena:4 800 Kč (300 Kč sleva pro členy oddílu a 300 Kč sleva pro sourozence)
Možnost přihlášení:do konce května
Kapacita:35 dětí

O táboře

Tábor je umístěn uprostřed rozlehlých lesů v údolí říčky Zábrdky nedaleko obce Vápno. Děti spí ve stylových stanech týpí, po cca 5, odděleně dle pohlaví a věku. Chod tábora zajišťuje tým zkušených vedoucích a instruktorů, kteří pracují jako dobrovolníci. Na provozu tábora, především vaření, přípravě dřeva, hlídkách a udržování pořádku, se podílejí i děti dle svých schopností. Celý táborový den skládá z pečlivě připraveného programu, který obsahuje motivační bloky, rukodělné výroby, dovednostní, pohybové i vzdělávací hry. Program je zaměřen především na rozvoj týmové spolupráce, odpovědnosti, samostatnosti, sebepoznávání, osvojení si tábornických dovedností a poznávání přírody.

Děti spí na postelích z vrbových proutků cca 20 cm nad zemí. Na posteli leží igelit, karimatka a na ní deka, kvůli pohodlnému ležení a zajištění tepelného komfortu. Většinu věcí mají děti uloženou v bedýnce, kterou si vyrobí před táborem. Dalším úložným prostorem jsou látkové pytlíčky na drobnosti, které jsou pověšené po obvodu týpí (ne velké pytle na prádlo, ty jsou příliš těžké). Z hygienických důvodů není dovoleno přechovávat v týpí potraviny.

Jídlo je zajištěno 5x denně – 2 teplá jídla, snídaně a svačiny. Celý den je dětem k dispozici čaj, šťáva a voda. Mytí probíhá pravidelně v teplé vodě. Dle počasí je možnost koupání v potoce, který protéká naším táborem. Řídíme se zimním časem. Táboříme v přírodě, a proto nám tam nevede elektrický proud a není tam ani mobilní signál. Za telefony a ostatní cennosti neručíme. Součástí programu je návštěvní den, kdy mají rodiče možnost navštívit své děti, poznat život v našem indiánském ležení a zažít nezapomenutelné hry.

Vzhledem k nárokům na určitou samostatnost a zdatnost je tábor vhodný pro děti, které již absolvovaly 1. třídu základní školy. Pro všechny děti, účastnící se tábora, je povinná účast alespoň na dvou oddílových akcích (z toho jedna vícedenní výprava) před odjezdem na tábor, z důvodu poznání se v kolektivu.

Důležité termíny

odevzdávání bedýnek:

 • 23.6.  16:00 – 18:00
 • 27.6.  10:00 – 16:00
 • 6. 7. – 26. 7. 2020  – Tábor
 • 18. 7. – návštěvní den ZRUŠENO

Kontakt během tábora

Pohledy a dopisy jsou příjemným zpestřením, které ocení každé dítě. Adresa na tábor je následující:

LT Skarabeus ČTRNÁCTKA
Jméno dítěte
Pošta Mnichovo Hradiště
Poste restante
29501 Mnichovo Hradiště

Poštu posílejte jedině pomocí služby Obyčejná zásilka, jinak ji není možné vyzvednout. Balíky prosím neposílejte. 

Pokud budete chtít kontaktovat v průběhu tábora vedoucí, pište SMS na číslo Zdendy 724 743 955, pokusíme se reagovat co nejdříve (pamatujte, že v údolí není takřka žádný signál).

Vybavení na tábor

 • Sololitová bedýnka, ve které mají po celý tábor v týpí uskladněné osobní věci
 • Postel z vrbových proutků, na které děti spí
 • Batoh přizpůsobený velikosti dítěte a spacáku (půjdeme na výlet s přespáním mimo tábor)
 • Ostatní běžné věci dle Seznamu věcí na tábor – jedná se o doporučené minimum

Bedýnku převažte pevným provázkem a viditelně označte jménem dítěte. Postel taktéž převažte provázkem a označte jménem dítěte. Nikdy nebalte a nesvazujte postel a bedýnku dohromady! Igelitem je možné obalit bedýnku nebo postel. Nedávejte dětem kufr či tašku přes rameno.

Je bezpodmínečně nutné, aby si věci balily děti sami, s případnou pomocí rodičů. Jinak neví, co mají s sebou zabaleno a za celý tábor to z bedýnky nevyndají.

Dokumenty k odevzdání

 • Přihláška (nutno odevzdat do konce května)
 • Bezinfekčnost (nutný podpis zákonného zástupce s datem odjezdu na tábor)
 • Potvrzení od ošetřujícího praktického lékaře (nesmí být starší 1 rok – stačí z letošní školy v přírodě)
 • Originál kartičky pojištěnce

Všechny dokumenty kromě přihlášky přebereme v den odjezdu. Pokud dítě pravidelně bere nějaké léky, je to nutné napsat do přihlášky. Při odjezdu odevzdejte zdravotníkovi veškeré léky. Prosím nepodceňujte jakákoli zdravotní omezení dítěte.

Návštěvní den

Z důvodu zpřísnění hygienických pravidel kvůli riziku nákazy covid-19, jsme zrušili návštěvní den. Děkujeme za pochopení.

Popis cesty: Auto zaparkujte v obci Vápno v bodech č. 1, 2 či na jiném dle vaší kreativity viz mapa č. 1 a dále se vydejte dle mapy č. 2.:

http://skarabeus.ctrnactka.cz/wp-content/uploads/2016/02/planek.jpg
http://skarabeus.ctrnactka.cz/wp-content/uploads/2017/02/mapa1.jpg

PS: Vezměte si s sebou pevné boty, bývá bláto.

Veškeré návody na výrobu táborového vybavení a dokumenty naleznete na Skarabíckém webu v záložce Ke stažení.