Vánoční výprava na Faru v Michalových horách (13. – 15.12. 2019)

Byli tu: Vávra, Ctibor, Adam, Velen, Ondra (jukl) , Tonda, Fanda, Fanča, Bártek, Eidam, Diviš (mimiš),
Diviš (anděl), Téďa, Myš, Jakub, Liška, Bety, Maruška, Kuba, Doubravka, Zdárek, Jajko, Ježek, Diviš,
Krtek, Vojta, Maty, Fred, Filip, Prokop, Tomáš, Muff, Hulk, Ondra, Noemi, Háňa, Zdenda, Míša, Káťa a
Dan, *Káťa a Danek (s Míšou a Maxem), Géďa, Mára, Tonda, Píp, Aleš, Péťa, Eliška, Marika, Móňa,
Kubajs, Martínek

fotky z výpravy naleznete v sekci FOTKY

V pátek jsme se sešli na Hlavním nádraží a jeli jsme vlakem do Plané. V jednom kupé se hrál poker (celý zbytek výpravy, když byl čas, ho někdo hrál). Na nádraží nám Zdenda, Kubajs a Aleš odvezli batohy a my jsme za ukrutného sněžení více méně vesele (dokud nám nepromokly botičky) ťapali do chaty. Zabydleli jsme se na pohodlných matracích, navečeřeli, hráli deskové hry (kubajzova sirkovaná).

Po vánočce k snídani jsme vyrazili na výlet za stromečkem pro zvířátka. Cestou jsme se koulovali, běhali, klouzali, povídali a vzali tkaničky. Stromeček jsme našli až za lehkého deště, tak jsme ho ozdobili a zpívali jsme koledy. Po ukrutně  strašidelném a kluzkém mostě jsme přešli potok a vraceli jsme se zmrzlí a mokří na faru. Zdenda a další vyvolení šli ulovit stromeček, aby nám měl Ježíšek pod co dát dárečky. 

K obědu jsme měli párky s chlebem a perníčky. Hráli jsme poker, kostky a jiné hry. Potom jsme se rozdělili na 4 skupiny (vždy jedna starší a mladší dohromady) a vyráběli jsme s Móňou lojové koule, lodičky s Danem, hvězdičky a vločky na stromeček s Noemi a Géďou a rovnali cukroví s Hulkem. Potom jsme si zahráli pohár tety Kateřiny (pantomimicky se předvádí vylosované přísloví) a trpělivě jsme čekali až přijde tma a my budeme moct jít pouštět lodičky a prskat prskavky (Bety s Liškou zjistily, že prskavky hoří i ve sněhu). 

Posadili jsme se k štědrovečerní večeři a dali jsme si skvělý bramborový salát (Ó velký bramborový saláte!) (odkaz otevře video na jůtjůb, abyste si i vy, milí čtenáři, mohli udělat představu) a řízky. Potom jsme si zazpívali pár koled v doprovodu Dankovy kytary a Ježek, Vojta a Diviš (anděl) byli Ježíšci a rozdávali dárky. Nejlepší dárek byly foukačky, se kterými se všichni moc vyblbli a taky zpěvníky a tužky ze kterých něco vyroste. Někteří si ještě zahráli sardel, šli na bojovku na hřbitov a nebo zazpívali a hráli kytky a lebky, skvělou hru s obrázky, jungle speed, uno (modrá je dobrá) a spoustu dalších, jedli spoustu cukroví a postupně chodili spát. Někteří hráli ještě ilegálně poker ruletu a další hry až do dvou. 

V neděli jsme posnídali vánočku a bramborový salát (bramborový salát léčí), zabalili jsme si a pár z nás šlo podívat do kostela vedle fary. Bylo to tam moc pěkné ale krom varhan tam nebylo nic vcelku. Pak jsme rozpletli nějaké gordické uzle, doklidili jsme a dali jsme si oběd. Zatímco někteří uklízeli, hráli si ostatní na už úplně rozbahněné zahradě bez jediné stopy sněhu. I přes déšť a vítr jsme šťastně dohopkali na nádraží, kde na nás čekaly batohy a skvělý teplý čaj v krabičkách. Některé ubohé přeplněné břichy těžce nesly houpavou jízdu vlakem, ale nakonec všichni přežili.

Veselé Vánoce a ať žije bramborový salát 

zapsala Noemka (Díky moc)

Posted in Kronika, Kronika 2019.