Pečící Sázavka 18. – 20. 2022

Byli tady: . Krtek, Téďa, Doubí, Liška, Bety, Fred, Jakub, Filip, Diviš, Vojta, Fanča, Martin, Tonda, Myšák, Anička, Matěji, Marek, Julian, Dorian, Zákusek, Bartek, Vávra, Prokop, Maruška, Danek , Kaťa * (pejsci Míša a Max), Muff

Pátek 18.11. 2022

V 17:20 jsme se všichni sešli na Hlaváku. Potom jsme vlezli do vlaku a hráli různé hry někteří jedli gumídky, někteří se flákali a někteří spali. přestoupil jsme v Kolíně. Tam jsme nastoupili na osobák a jeli až do zastávky Sázavka. Shromáždili jsme se, Muff nám zakázal sahat na sníh a vyrazili jsme na chatu. Po příchodu jsme si vysvětlili pravidla chalupy, zabydleli se, navečeřeli a šli si lehnout. Muff ještě k těm lepším četl pohádku o Židovi do kterého se zamilovala princezna, která se kvůli němu stala židovkou, ale potom žida odnesl orel za jeho rodinou. Princezna i žid málem umřeli žalem, ale nakonec všechno dobře dopadlo, protože žida andělé zachránili a tak všichni žili šťastně, až do smrti.

 (kromě rodiny žida, která pravděpodobně umřela hlady, protože ženy nemohly pracovat )

Sobota 19.11. 2022

Vzbudili jsme se po velmi mrazivé noci a šli se nasnídat. Do snídani jsme se rozdělili do tří bojových skupin po sedmi lidech. Ke každé skupince byl jeden vedoucí (Muff, Krtek nebo Teda) . U Krtka se dělalo dříví u Tédi se hrál supr čupr lakros a u Muffina se vyráběla vosí hnízda. ((NIKDO SAMOZŘEJMÉ NEUJÍDAL TESTO !!!) NIKDY!!) Před obědem se k nám přidala Kata * s Daňkem a po obědě se k nám přidal Mareček a Tonda ale bohužel nás musel opustit Veverkovic trojčlenný Gang z důvodu nemoci. nadále jsme si s Káťou * a Dankem zahráli s krabicí az-kvíz. Když jsme se navečeřeli, tak jsme si šli nahoru zahrát upíra, dále jsme se odebrali na schovku a krvavé koleno…… bububu

(Krvavé koleno nebyl nikdo jiný než hrůzný Muff a maminka byla Krvelačná Teda)

Navečer se hrála úžasná a neodolatelná KRUPKOVANA!! Jupiii!

Poslední u ní vydrželi Bartek, Jakub, Liška, Fred, Téďa, Maruška, Filip a Myšák.

Po krupkované šli hrát Vyvolení Magický a ostatní šli chrupkat.

Neděle 20.11. 2022

Po ránu nás náš budíček (Mimochodem velmi uřvaný budíček ) vzbudil.

Vzhledem k tomu, že dnes odjíždíme, tak jsme si zabalili a došli se nasnídat až poté.

U snídaně se Marečkovi rozsypaly rozinky v čokoládě a všichni si zahráli na Popelku.

Jako každé ráno jsme museli rozmrazit pumpu abychom si vyčistili zoubky.

Náhle Muff zakřičel ,, všichni obléknout a vemte si šatky´´ No a tak si všichni vzali šátky a vyšli jsme ven hrát revoluci. Jeden tým měl šátek pod čepicí a druhý tým ho měl za límcem. Cílem bylo získat co nejvíc šátku druhé strany revolucionářů.

Bety, Filip a Liška se schovali v malinkatém přístřešku za chatkou se dřevem a vyčkávali skoro do konce, pak vyběhli o pochytali zbytek.

Když se všichni již odebrali dovnitř, zjistili že k obědu bude hrůzostrašná čočka s cibulí a mrkví. Načež Bartek začal křičet na Muffina, že to jíst nebude a tak začala hádka Titanu. Nakonec Doubí dala Bartkovi talíř čočky, Bartek to dal Filipovi a Muff se znovu rozkřičel a Bartek musel sníst polovinu.

  • Nedojedl to.

  • Muff podlehl.

  • Bartek dostal zbytek těstovin ze včerejška.

  • -> vítězství Bartka nad Muffem !!

….No a to by byl konec naší výpravy. Dál už jsme jen uklízeli chatu, zahráli si lakros před nádražím a dojeli domů.

Na poslední chvíli Diviš s Filipem vymysleli supr plán. Chodili za cizími lidmi a říkali ,,Dobrý den, my tady hrajeme takovou skautskou hru, máme tady vždycky nějaký předmět a snažíme se ho vyměnit co nejvícekrát za nějakou drobnost“ A tak získali spinner z 3D tiskárny, 3 propisky a pár dalších drobností.

Odbylo 18:10 a my byli na Hlaváku. Všichni se rozloučili a odešli domů.

Zapsali: Bety, Bartek, Vávra, Doubí a Julian.

Fotky z oddílového foťáku najdete tady na oddílové Zoneramě!

Posted in Kronika 2022.