Tradičně na Hrádku (Helfenburku) 9. – 11.6. 2023

byli tu: Liška, Maruška, Doubravka, Filip, Jakub, Myš, Vávra, Bártek, Fred, Milan, Diviš, Vojta, Martin, Fanča, Prokop, Neda, Gabík, Anička, Ctibor, Tonda, Fanda, Josefína, Míša, Matěj, Tonička, Téďa, Honza, Krtek, Muffin, Liči, Danča, Kuba, Ježek, Jeník, 10 minut Géďa a 2x 10 minut Mára

V pátek jsme se klasicky sešli na Hlaváku a po tom co jsme napočítali všech 31 účastníků, jsme se vydali na nástupiště. Nejdřív jsme jeli rychlíkem, s místenkami to byla pohoda, potom jsme v Hněvicích přestoupili na autobus a po hodině vystoupili asi 2 km od Helfenburku. Nutno dodat že jsem původně chtěl vystoupit jinde, ale Krtek si všiml, že to takto bude blíž a dokonce si ušetříme cestu do kopce. Cesta na Helfenburk nám zabrala jen chvíli, a tak když jsme dorazili, paprsky slunce ještě olizovaly věž. Navečeřeli jsme se a před setměním si ještě zahráli pár her, například týmové veverky v úzkém hradním příkopu, si jinde nevyzkoušíte. Když se setmělo, tak si Téďa konečně nasadil čelenku a instruoval nás, co je nutné udělat pro poražení Morgota (krycí jméno). Moc jsme mu to nevěřili, ale přesvědčil nás, a tak jsme se chopili rušiček a vydali se bránit dronům v dosažení jejich cíle. Když bylo po všem, tak si všichni oddechli, vyčistili jsme si zuby a šli spát. 

V sobotu někteří vstali v 7 hodin a svým povykováním vzbudili i ty, kteří chtěli ještě spát. Nicméně jsme se převalovali ve spacáku, až do osmi, kdy už museli vstát opravdu všichni. 

Po snídani jsme se vrhli na údržbu hradu, někteří došli pro vodu a zbytek pro dřevo. Potom jsme ještě nanosili dešťovou vodu do pískovcového privátu, abychom podpořili ty správné biologické procesy. 

Po obědě nastal poledňák a po poledňáku jsme se rozdělili. Nejlepší skupina šla na výlet, zatímco ten zbytek hrál hry na hradě. Došli jsme až na poutní místo Kalvárie, odkud byl krásný výhled do okolí. Cestou zpátky jsme se děsili bouřkových mraků, ale nakonec nespadla ani kapka. Po návratu jsme zjistili, že zbytek už se docela nudí, a usoudili jsme, že jsme udělali dobře. 

Po večeři jsme závodili kolem hradu, což rozlítilo někoho z obyvatelů, a tak jsme si radši vyčistili zuby a mladší šli spát, zatímco starší si ještě chvíli povídali. Nutno říct že potichu jsme opravdu nebyli, takže mu rozumím. 

Ráno byla atmosféra už klidnější, ale stejně jsme si dali pozor, ať neděláme velký hluk. 

Po snídani jsme se rozdělili na čtyři skupiny, úklid věže, vnitřního a vnějšího hradu, a dřevo. Po práci si dobrovolníci šli dát k prameni vodní bitvu, což byla většina oddílu. Nakonec jsme se naobědvali, což nám vyšlo tak přesně že jsme pak měli akorát 10 min na to se sbalit a vyrazit na vlak. Došli jsme do Úštěku a osobákem dojeli do Lovosic, přestoupili na rychlík, a čekali jen příjemnou cestu na Hlavák. Bohužel nám štěstí nepřálo a kvůli rozbité výhybce se vlak zastavil před Podbabou. Po skoro hodině a dohodě s rodiči jsme došli na nádraží Podbaba, kam za námi rodiče přijeli.

zapsal: Muffin

fotky najdete tradičně na oddílové Zoneramě

Děkujeme Jeníkovo tatínkovi, který nás neúnavně na Hrádek každý rok zve!

Posted in Kronika, Kronika 2023.