Mečící Sázavka 16.11. – 19.11. 2023

Byli tu: Myš, Bartek, Vávra, Doubravka, Diviš, Ctibor, Krtek, Maruška, Prokop, Liška, Tonda, Žofka, Tonda P., Tóňa, Gabík, Neda, Fanda, Filip, Milan, Bonifác, Limeta, Jakub, Anežka, Honza, Vojta, Dan, Fanča, Martin

Čtvrtek 16.11. – Mečící Sázavka

Ve čtvrtek jsme se sešli na nádraží a vyrazili do Kolína, kde jsme přestoupili na vlak, který nás dovezl na Sázavku, odkud jsme šli na Sázavku, kde jsme se najedli, připravili si ležení a šli spát.

Pátek 17.11. – Mečící Sázavka

V pátek jsme se po snídani rozdělili na dvě skupiny. První skupina, tvořená mladšími, pekla perníčky a dělala oběd, mezitím starší vyrazili ven mečovat. K obědu bylo tofu na kari. Po obědě jsme se prohodili. Starší pekli perníčky a mladší šli ven mečovat. Venkovní skupina, třesouc se zimou, vyrazila zpět na Sázavku, kde s ostatními začala hrát upíra. Hráli jsme ho až do večeře, ke které byly těstoviny s červenou omáčkou. Po večeři jsme vyrazili do lesa, kde jsme hráli náčelníka, poté jsme vyrazili zpátky, kde pro nás už byly připraveny křupky na křupkovanou, kterou vyhrál Krtek. Po křupkované Muffin začal hrát na housle. Po chvíli se část z nás rozhodla jít spát, zbytek dál poslouchal Muffina a spát šel až později.

Sobota 18.11. – Mečící Sázavka

V sobotu jsme se vzbudili časně zrána (mezi osmou a devátou) a šli se nasnídat. Po snídani jsme se zase rozdělili na dvě skupiny. První tvořili lidé mladší než Briket a druhou starší než Briket (Briketa jsme rozpůlili). První skupina dělala vosí hnízda a zdobila perníčky, zároveň stíhala dělat oběd. Druhá hrála lakros a mečovala. Na oběd přišla druhá skupina, se kterou jsme se po obědě vyměnili. K obědu byla cizrna na paprice s rýží. Po setmění se obě skupiny sešly a šly hrát městečko Palermo. Hráli jsme ho, dokud nás Muffin nesprdl a nezačal recitovat. Recitoval až do večeře, ke které byly těstoviny s tuňákem. Poté nám Muff začal hrát na housle, mezitím se na stole „objevily“ křupky na další křupkovanou, jejíž výhrou byl duel s Krtkem. Křupkovanou vyhrála Liška, které se bohužel nepovedlo vyhrát nad Krtkem a tak se Krtek stal dvojnásobným šampionem. Po křupkované Muffin začal hrát a postupně jsme odcházeli spát. Vedoucí a některé neposlušné starší děti, jež ještě nešli spát, pozorovali Hrochostroj – zařízení plivající jiskry za účelem broušení kolejí a pořád jezdící tam a zpět po dobu několik hodin. 

Neděle 19.11. – Mečící Sázavka

V neděli vstavše jsme byli zlým a krutým Muffinem donuceni si před snídaní zabalit a vedoucí mohli jít snídat až poté, co měli všechny děti zabaleno. Po snídani jsme se rozdělili na stejné skupiny jako včera, první balila cukroví, dělala oběd a myla nádobí, druhá dělala dřevo. Dělajíce toto, jsme občas přestávkovali, hrajíce různé hry. Pak byl oběd skládající se z nudlové polévky se zeleninou bez vody nebo studené zbytky těstoviny s tuňákem. Dopoledňákovavše se jsme se rozdělili na mladší a starší, mladší si hráli a starší uklízeli (nefér jako obvykle). Uklidivše vše a dopsavše tuto kroniku, jsme vyrazili na vlak.

Fotky z oddílového foťáku a od Muffina najdete na oddílové Zoneramě (na foťáku bylo vypnuté datum, takže neřadí fotky dle exifu a Muffinovy fotky jsou tak na konci)

Posted in Kronika, Kronika 2023.