Vyrábění u Willyho se Zdeňkou 31. 3. – 2. 4.

byli tady: Doubravka, Fred, Myš, Jakub, Liška, Vojta, Filip, Diviš, Krtek, Téďa, Muffin, Móňa,  Tonda, Géďa, Mára, Zdenda, Aleš, Píp s Edou a Péťou, Willy, Zdeňka a na sobotu i krátce Hája s Fandou a Josí a potkali jsme se i s Olčou

V pátek 31. března jsme se sešli v Praze – Hlavním nádraží. Když jsme byli už skoro všichni, uřícená nás dohonila Liška a s trochou zbytečné paniky jsme chytili vlak. Ve vlaku jsme si velmi kamarádsky povídali nebo hráli Magic The Gathering. Dorazivše na nádraží jsme, stále povídajíce si, došli až na místo. Vybalivše si v rychlosti jsme začali dělat dřevo, jelikož jsme příští večer plánovali zohňovat ohniště. Vyrobivše dostatečné množství dřeva jsme ho uklidili a navečeřeli se. Po večeři jsme až dlouho do noci hráli MTG. Usnuvše jsme až do rána spali – někteří v chatě, jiní venku v přístřešcích.

V sobotu ráno vstavše a nasnídavše se jsme šli vyrábět, Willy ale ještě nebyl připraven, tudíž jsme čekajíce na něj si házeli lakroskami tenisák. Za chvíli ale už Willy připraven byl, a tak, nahrnuvše se do kůlny, jsme se rituálně očistili levandulí a začali se rozhodovat, co budeme vyrábět. Z čeho byl výběr? Z různých výrobků ze dřeva (slánka, lžíce, miska) nebo ze surové kůže (krabičky na MTG, penály, pouzdra na nože, obálky). Až do oběda jsme pilně vyráběli, ale jelikož byl apríl, rozhodlo se i počasí být aprílové – chvíli tedy pršelo, pak nepršelo, pak zase pršelo, pak zase nepršelo, pak zase pršelo, pak zase nepršelo atd. Brzy tak bylo všude až po krk bláta. (Upozornění: Tato věta může obsahovat nepřesné či zavádějící informace.) Snědše k obědu výbornou polévku jsme šli zase vyrábět, nicméně někteří, čekajíce na uschnutí jejich výrobků, začali vyrábění prokládat lakrosem.
Večer přestavše vyrábět jsme ohňujíce jedli klobásy, hady (Jaképak asi?) a jablka v županu, zpívali a hráli na housle, kytaru a banjo.

V neděli ráno jsme vstavše a nasnídavše se šli dodělávat své výrobky, nevyřezávající většina se ale nejprve učila dělat na svých již zaschlých kožených výrobcích indiánské vzory pastelkami. Bohužel se ale udělala až nepěkně velká zima, a tak jsme vybarvovali své výrobky mrznouce. Po čase jsme se proto přesunuli dovnitř, nicméně vyřezávající část musela zůstat venku. Čas však stále běžel a odjezd se blížil – byli jsme tedy nuceni začít uklízet. Uklidivše skoro vše jsme znuděni uklízením začali předvádět svatby a samozřejmě jsme je i natočili.
Jedouce zpět jsme opět hráli MTG a povídali si. Jelikož jsme ale vyrazili dříve, než bylo původně v plánu, tak jsme ještě stihli jít do klubovny. V ní hrajíce MTG jsme navíc stihli probrat i různá palčivá témata, například, zdali je morálně ospravedlnitelné přijít pozdě domů za účelem hraní MTG. Usoudivše že ano jsme tak i učinili…

společný zápis upravil: Fred

Musíme zase moc poděkovat Willymu se Zdeňkou i Alešovi se Zdendou!

a zase si dovolím postnout Willyho zápis na FB:

VÝROBNÍ VÍKEND NA SUIVAKKU
Už zase uplynul rok a opět k nám na srub zavítali starší členové kmene SKARABEUS. I tentokrát jsme se domluvili na nějakém tom výrobním programu. Vzhledem k tomu, že se akce zúčastnil jako řemeslný průvodce i můj syn, který do tohoto oddílu kdysi chodil, mohli jsme letos nabídnout více možností výrobků.
Starší kluci se pustili do dlabání dřevěných misek, došlo i na výrobu lipových lžic a také jsme zkusili udělat pár dřevěných slánek. Největší atrakcí ale asi byla výroba menších krabiček a obalů z rawhide.
Počasí bylo dokonale aprílové. Zažili jsme sluníčko, nefalšovanou bouřku a také déšť a nebyla nouze ani o noční teploty blížící se nule.
Část sobotního večera jsme strávili společně u ohně před adirondack lean-to. Veselé historky střídaly staré trampské písně za doprovodu kytary, houslí a banja.
Co bych kromě jejich poctivého výrobního nasazení moc ocenil, bylo to, že jsme hned po jejich pátečním příjezdu ještě stihli udělat pěknou hromadu palivového dřeva a částečně uklidili v dřevárce.
Takže Skarabíci – já i Zdenka se už těšíme na další setkání v příštím roce.

fotky najdete na oddílové Zoneramě – tady

Posted in Kronika, Kronika 2023.