Zimní Sázavka – 13. – 15. 1. 2023

 

 

Byli tady: Fred, Myš, Vojta, Jakub, Filip, Prokop, Doubravka, Diviš, Liška, Fanča, Bártek, Maruška, Eidam, Dan, Muffin, Krtek, Téďa

Pátek 13.1.
Ještě před srazem jsme z klubovny brali jídlo a potkali jsme tam Vpřeďáky, kteří se pobavili na účet Diviše a Bártka, když jim ti dva řekli, že jedou na výpravu pouze pro starší ( „ Starší vy? “ ). Mladá mysl naštěstí nelpí na takovémto ponížení dlouho, a tak jsme v dobrém duchu dojeli tramvají na Hlavní nádraží, kde jsme se setkali se zbytkem účastníků. Cesta vlakem proběhla bezproblémově, jednou jsme přestupovali a cesta celkem trvala asi 2 hodiny. Pak jsme šli ze zastávky k Sázavce a v zájmu šetření bateriemi si půlka lidí zavázala oči a nechala se vést svou dvojicí. Na Sázavce jsme zatopili a ti, co nejedli ve vlaku, se navečeřeli a pak už jen většina hrála Magic the Gathering a postupně jsme šli spát.

Sobota 14.1.
Ráno jsme vstali v osm a rychle se oblékli, nasnídali a vyčistili si zuby. Všichni to stihli do devíti, i když pravda někteří pod výhrůžkou … ( už si nepamatuju, čím jsem vyhrožoval ). Důvodem pro takový spěch byl plánovaný výlet a to, že jsme se museli vrátit včas na uvaření oběda. Naštěstí vše proběhlo podle plánu, šli jsme známou cestou ke třem traverzám překročili říčku a pak došli až skoro k zastávce vlaku. Pak jsme se ale rozhodli, že to zatím nebylo dost dobrodružné, a tak půjdeme zpátky podél říčky z druhé strany, než je Sázavka, dokud nenajdeme spadlý strom nebo příhodný brod na překonání říčky. Strom jsme vzápětí našli a říčku bezpečně překonali, i když Eidam unikl promočeným botám jen o vlásek. Tak jsme se na Sázavku vrátili podle plánu a bylo dost času na to, aby Krtek s Doubravkou a Vojtou udělali oběd a ostatní nejdřív dělali dřevo a pak hráli MTG či se zabavili jinak. K obědu byla česnečka a bylo jí tolik, že jsme snědli sotva polovinu a v neděli jsme ji už bohužel museli vylít. Protože volno bylo před obědem tak dostali děti hodinu na slehnutí a pak jsme opět vyrazili ke třem traverzám tentokrát využít rozlehlé louky ke hře lakrosu. Bohužel lakros nechtěli hrát všichni tak jsme je nenutili, jejich chyba. Možná z toho nakonec vyšli nejlépe, protože na hrací louce bylo několik louží a většina hráčů buď jednou proběhla, nebo se nechtěně ve vodě rovnou vyválela. Všichni si ale hru užili a brzy jsme se šli ohřát a usušit do Sázavky. V Sázavce někteří opět hráli MTG ( zřejmě je to nikdy neomrzí ), zatímco jsem s Maruškou vařil těstoviny s tuňákem k večeři, ostatní se opět zabavili sami ( tato výprava měla program o dost volnější než ostatní, kam jezdí všichni ). Po večeři jsme hráli Skarabícké Aktivity, které před rokem vytvořily Liška s Bety. I přes občasné stížnosti na nespravedlnost bodů odměněných za předvedená slova a počáteční nechuť k tomu, že si nemůžou dělat co chtějí, se nakonec všichni do hry vložili a i si ji užili. Večer jsme zpívali ke hře na housle a ukázalo se, že bych měl více pracovat na naučení se písniček, které znají všichni.

Neděle 15.1.
V neděli jsme nikam nespěchali, a tak jsem děti vzbudil až v luxusních 8 : 10. Nicméně protože nás nikdo nepopoháněl, tak jsme dosnídali až asi v půl desáté. Dopoledne jsme si zahráli před chatou frisbee, což se některým předem nelíbilo, ale nakonec si to užívali tak, že nechtěli jít dovnitř, když jsem řekl, že už venku mrzneme moc dlouho na to, že někdo měl od včerejška mokré boty. Uvnitř se mohli všichni podílet na psaní kroniky, zatímco jsem s Doubravkou vařil brambory na loupačku. Ale zřejmě už jste si povšimli, že tuhle kroniku nepsal kolektiv dětí, nýbrž já sám. Je to proto, že výtvor našich spisovatelů postrádal jisté prvky kroniky a naopak překypoval prvky morbidní fantastické povídky. Proto se tímto omlouvám všem autorům snad vás potěší, že ze stránek kroniky na Sázavce vaše dílo nikdo nevymaže. Po obědě jsme uklidili Sázavku a došli na zastávku. Cesta vlakem byla nepříjemně napínavá první vlak měl zpoždění 11 min, takže, kdyby druhý neměl zpoždění 2 min, tak jsme ho nestihli. I tak jsme ke dveřím doběhli ve chvíli, kdy průvodčí zapískal, naštěstí nás nechal nastoupit. Pak už jsme po půl hodině dojeli na Hlavní nádraží, a to včas! Příjemná změna po dvou předchozích výpravách.

Zapsal: Muffin

fotky od Muffina najdete na odílové Zoneramě

Posted in Kronika 2023.